Wiele osób, które planują rozpocząć prowadzenie swojego własnego biznesu w internecie szuka najlepszych rozwiązań, które będą dla nich najkorzystniejsze i zapewnią sukces. Jednym z nich jest internetowy sklep droshpping, opierający się na specyficznym modelu biznesowym. 

Data dodania: 2020-06-15

Wyświetleń: 648

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Sklep w modelu dropshipping - kiedy warto go założyć?

Jego popularność wynika przede wszystkim z tego, że przyszły przedsiębiorca nie potrzebuje ogromnych środków finansowych na start, ani magazynów do przechowywania dużej ilości towaru. Czym więc jest model sprzedaży zwany dropshipping?

 

Dropshipping- co trzeba o nim wiedzieć?

Dropshipping to model logistyczny, który pozwala pominąć proces magazynowania towarów bezpośrednio u sprzedawcy. Po nawiązaniu współpracy z hurtownią oferującą takie rozwiązanie, towar zakupiony w sklepie internetowym sprzedawcy zostaje wysłany bezpośrednio do klienta przez hurtownię. Właściciel sklepu musi zadbać o wszelkie formalności z tym związane, gdyż to on jest faktycznym sprzedawcą oferowanego towaru. Wybór tego modelu biznesowego sprawia, że nie ma potrzeby posiadania magazynów do przechowywania towarów, co zdecydowanie obniża koszty prowadzenia działalności

 

Dla kogo polecany jest sklep w modelu dropshipping?

Prowadzenie sklepu w tym modelu jest idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących sprzedawać towary w internecie, a nie posiadających znaczących nakładów finansowych na prowadzenie biznesu. Jest to również bezpieczny sposób na przetestowanie tego, jakie produkty cieszą się największą popularnością wśród klientów i przynoszą największe zyski, aby móc wprowadzić je do stałej oferty. Bezpośrednia wysyłka z hurtowni sprawdzi się również przy towarach o dużych gabarytach, których wysyłka jest dużym wyzwaniem logistycznym. W momencie, gdy towar bezpośrednio od producenta przechodzi do odbiorcy, sprzedawca nie musi martwić o całą logistykę wysyłki. Jest to również świetne rozwiązanie, aby poszerzyć swój dotychczasowy asortyment o dodatkowe akcesoria, których duże ilości są problematyczne do magazynowania. Dzięki temu klienci będą mieli dostęp do szerokiego wachlarza produktów, a co za tym idzie będą bardziej skłonni do większych zakupów. Sklep internetowy działający w modelu dropshipping to ogromna wygoda, ponieważ potrzebny jest wyłącznie dostęp do internetu, a działalność wykonywać można z dowolnego miejsca. 

 

Jak rozpocząć działalność w oparciu o model dropshipping?

Do rozpoczęcia sprzedaży w internecie podstawą jest założenie sklepu internetowego, do którego stworzenia będzie odpowiednia platforma sprzedażowa, np. CStore na której o samym dropshipping można więcej informacji znaleźć na stronie www.CStore.pl/sklep-dropshipping Platforma ta pozwala ona na stworzenie własnego sklepu i zintegrowanie jej z hurtownią, która posiada interesujący asortyment. Można zdecydować się również na współpracę z więcej niż jedną hurtownią. Taka integracja sprawia, że w szybki i łatwy sposób można zatowarować sklep, wrzucić zdjęcia i opisy produktów bezpośrednio z plików udostępnionych przez hurtownie. W zależności od wybranej opcji sklepu internetowego, liczba produktów, które mogą pojawić się w asortymencie sklepu wynosi 100, 10000 lub bez ograniczeń. Stany magazynowe kontrolowane są na bieżąco i automatycznie aktualizowane, bez potrzeby ciągłego importowania pliku. Szereg udogodnień, takich jak m.in. mobilna wersja sklepu, zgodność z przepisami RODO, raporty sprzedaży i podgląd konta klienta zapewniają, że sklep jest w pełni przygotowany do kompleksowej obsługi klientów. Aby zwiększyć zainteresowanie prowadzoną działalnością i dotrzeć do nowych, potencjalnych zainteresowanych zakupami, warto pomyśleć o dobrej reklamie sklepu w internecie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena