Szybko, bezpiecznie i bez dodatkowych zabiegów, kinesiology taping wspiera uśmierzanie bólu i leczenie schorzenia kręgosłupa. Przeczytaj najważniejsze informacje o tej metodzie.
Kinesiology taping – nowa rewolucyjna metoda leczenia schorzeń
Kiedy w 1988 r. japoński chiropraktyk Kenzo Kase wprowadził rehabilitacyjne plastry jako metodę leczenia, nikt w Europie nie zdawał sobie jeszcze sprawy, że kinesiology taping odniesie tak duży sukces. 10 lat później europejscy terapeuci zaczęli stosować tę samą metodę i do tej pory nie odnotowano żadnej publikacji świadczącej o niekorzystnym działaniu lub braku jakiejkolwiek poprawy wśród pacjentów.
Nieodczuwalny i wygodny plaster przestaje zajmować naszą uwagę już po godzinie od jego założenia. Możemy wykonywać wszelkie formy ruchu – biegać, skakać, a nawet pływać.
Wskazania do stosowania plastrów kinesiology taping
Zanim zaczniesz korzystać z leczniczych plastrów, pamiętaj, że jedynie wyszkoleni terapeuci po specjalnych kursach mają kwalifikacje do stosowania metody. Każdy z przypadków pacjenta jest analizowany osobno i inne są wtedy sposoby naklejania tzw. „tejpów”. Kinesiology taping świetnie sprawdza się w takich sytuacjach jak np.:
· bóle kręgosłupa,
· bóle menstruacyjne,
· naciągnięcia mięśni,
· urazy żeber,
· siniaki i blizny,
· zwichnięcia kostki.
W jaki sposób kinesiology taping leczy schorzenia?
Prawidłowo naklejone plastry oddziałują sensorycznie na bolące miejsce i wykorzystują zjawisko samoleczenia się organizmu – to cały sekret funkcjonowania kinesiology taping. Dlatego też trzeba pamiętać, że sam fakt naklejenia „tejpów” niewiele nam pomoże – różnica polega na sposobie, w jaki plastry przylegają do bolącego miejsca. Specjalny materiał delikatnie uniesie skórę i stworzy więcej przestrzeni dla tkanek, które nie będą już boleśnie uciskane.