Rehabilitacja po różnego rodzaju schorzeniach oraz urazach wymaga bardzo wnikliwego podejścia. Istotnym elementem jest na pewno pomoc profesjonalnego fizjoterapeuty jak również zastosowanie profesjonalnego sprzętu.

Data dodania: 2020-05-10

Wyświetleń: 697

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sprzęt rehabilitacyjny - lepiej kupić czy wypożyczyć?

Z jednej strony ów sprzęt pozwoli wykonywać określone ćwiczenia, a z drugiej strony również zwiększa efekty wykonywanych ćwiczeń. Zasadniczo sprzęt do rehabilitacji nie należy do tanich. Tym samym jego zakup nie zawsze leży w granicach możliwości finansowych danej osoby. W dobie współczesnej poza opcją kupna istnieje także możliwość wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego. Która z tych opcji będzie korzystniejsza? Tę kwestię należy rozpatrywać indywidualnie.

Kupno sprzętu rehabilitacyjnego

Zakup sprzętu rehabilitacyjnego to spory wydatek. Decydując się na ów zakup należy pamiętać, iż jego jakość będzie miała kluczowe znaczenie. Dlatego też należy do owej jakości, trwałości, wytrzymałości, bardzo dobrej jakości materiałów, z których jest on wykonany przywiązać szczególną uwagę. Kiedy zakup sprzętu rehabilitacyjnego jest opłacalny? Jeśli mamy do czynienia z urazem lub chorobą, której skutki będą odczuwalne do końca życia, a więc jednocześnie wymagana będzie rehabilitacja do końca życia, to opcja zakupu sprzętu do rehabilitacji jest uzasadniona.

Podobnie należy podejść do sytuacji, w której cała rehabilitacja będzie trwała przez wiele lat. W tym względzie warto jest zakupywać sprzęt sprawdzonych i uznanych producentów na rynku. Zakup sprzętu rehabilitacyjnego często może być w pewnym zakresie dofinansowany ze środków NFZ. Aby móc uzyskać owo dofinansowanie należy:

  • - uzyskać skierowanie od lekarza specjalisty
  • - uzyskać potwierdzenie z oddziału NFZ
  • - dokonać zakupu sprzętu rehabilitacyjnego
  • - przedstawić rachunek w oddziale NFZ

Wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego

Poza możliwością zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, istnieje również opcja związana z jego wypożyczeniem. Tak naprawdę wypożyczalnie cieszą się obecnie bardzo dużym powodzeniem. W jakich zatem sytuacjach wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego staje się korzystne? W szczególności istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na:

  • - łóżka rehabilitacyjne
  • - chodziki, podpórki
  • - ortezy
  • - koncentratory tlenu

Z oferty wypożyczalni na pewno warto jest korzystać w sytuacji, w której przewidywany czas rehabilitacji nie będzie zbyt długi. Ponadto wówczas, gdy ćwiczenia wykonywane przez chorego będą co pewien czas korygowane i zmieniane. Jeśli mamy do czynienia z wystąpieniem urazów, których rehabilitacja pozwoli na całkowite wyleczenie, to wynajem sprzętu rehabilitacyjnego jest opcją znacznie korzystniejszą. Odpowiednie przyrządy rehabilitacyjne powinny odznaczać się wysoką skutecznością, powinny pozwolić na prowadzenie skutecznej rehabilitacji.

Rozważając czy bardziej korzystne będzie zakupienie, czy wynajem sprzętu rehabilitacyjnego, należy w głównej mierze brać pod uwagę zarówno ponoszone koszty jak i możliwość uzyskania wymiernych efektów. Oczywiście pod uwagę także należy wziąć obowiązujące ceny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena