Przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą elektronicznych produktrów z pewnością nie raz zastanawiały się jak prawidłowo przetransportować swój towar żeby nie uległ uszkodzeniu. Jak powszechnie wiadomo produktyte są szczególnie delikatne i należy je dokładnie zabezpieczyć żeby w całości przybyły do planowanego miejsca.

Data dodania: 2016-09-09

Wyświetleń: 798

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Uszkodzenie towaru elektronicznego w transporcie generuje wiele pytań i niejasności związanych z tym procesem. Nasuwają się od razu pytania, kto jest odpowiedzialny za zaistniałą sytuację i kto poniesie tego konsekwencje, czy osoba pakująca czy kierowca. Sprzęt elektroniczny nie jest tanim produktem, więc wraz z uszkodzeniem towaru generowane są koszty. Straty uzależnione są od rodzaju transportowanego towaru. 

Zminimalizowaniu ewentualnych strat i zapewnieniu większego bezpieczeństwa transportu elektroniki służą liczne systemy pakowe. Takie produkty można zakupić w hurtowni opakowań. Oferują one wiele produktów, które doskonale potrafią zabezpieczyć i uchronić towar przed uszkodzeniem czy zarysowaniem. W asortymencie tych magazynów znajdziemy takie produkty jak: folia bąbelkowa, folia stretch, kartony czy tektura falista, a także taśmy pakowe.

Doskonałym produktem do zabezpieczenia elektronicznych części jest folia bąbelkowa. Pęcherzyki powietrzne, które są w jej składzie idealnie pełnią funkcje amortyzatora i nie pozwalają na jakiekolwiek uszkodzenia, zarysowania czy naruszenia konstrukcji podczas ewentualnych wstrząsów.

Hurtownia opakowań posiada w swojej ofercie jeszcze inną folie, tkz.STRETCH. Jest ona również produktem dobrym do zabezpieczenia towaru,a głównie przed kurzem i wilgocią. Skutecznie stabilizuje ładunek pakowy więc można ją stosować przy pakowaniu gabarytowo większych produktów.

Tektura falista też jest materiałem służącym do amortyzacji elektronikipodczas przewozu. Jej wytrzymałość oraz odporność na przetarciadoskonale zapewni bezpieczeństwo produktom kruchym i łamliwym. Jej kolejnym atutem jest fakt iż jest w 100% biodegradowalna.

Z powyższego wynika iż w hurtowni opakowań można zakupić niezbędne produkty do zabezpieczenia elektroniki podczas transportu. Mniejsze elementy warto owinąć folią bąbelkową, a następnie zapakować wkarton. Jeżeli spotkamy się z sytuacją gdy karton jest za duży, a załadowanydo niego pakunek przesuwa się wewnątrz niego bez żadnego problemuwówczas pomóc nam może tektura falista. Stanowi ona rodzaj wypełnienia wnętrza paczki aby znajdujące się w niej produkty nie zmieniały swego miejsca położenia podczas transportu. Natomiast jeśli przedsiębiorstwo transportowe ma zlecenie na przewóz kilu lub kilkunastu kartonów z elektroniką wówczas warto zapakować owe paczki na paletę i owinąć je folią STRETCH aby nadać im większą stabilność.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena