Każdy z nas od czasu do czasu przygotowuje paczkę lub przesyłkę, do której opakowania konieczne jest zastosowanie jakiegoś rodzaju folii. Korzystamy zarówno z folii typu stretch, którą owijamy przesyłki, jak i z folii bąbelkowej, które stanowi zabezpieczenie przedmiotów wrażliwych przed uszkodzeniem w czasie transportu. 

Data dodania: 2021-02-08

Wyświetleń: 523

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Folie do pakowania przesyłek – poradnik zakupowy

Jeśli zastanawiasz się – w jaki rodzaj folii warto się zaopatrzyć, by paczka dotarła bezpiecznie na miejsce, poniżej udzielamy kilku podpowiedzi.

Folie stretch – po jakie rodzaje warto sięgać?

Folia stretch to podstawowy asortyment wykorzystywany w pakowaniu przesyłek. Najczęściej, owijamy nią kartony lub palety załadowane towarami przygotowanymi do transportu. Wybierając folię stretch warto uwzględnić jej długość (liczoną w metrach znajdujących się na rolce), grubość oraz szerokość. Ponadto, do wyboru mamy kilka typów folii stretch.

Folia typu jumbo to folia przeznaczona do jej przewijania na rolki mniejszych rozmiarów. Folia stretch ręczna jest uniwersalna – służy do ręcznego (jak sama nazwa wskazuje) owijania przesyłek. Folia stretch maszynowa znajduje zastosowanie w magazynach i sklepach wielkopowierzchniowych – służy m.in. do owijania przesyłek paletowanych. Folia typu mini jest wykorzystywana do mniejszych przesyłek. Folia pre-stretch to folia przeznaczone do rozciągania, a tym samym – usztywniania pakowanych towarów. Folia Folmat Premium zawiera dodatkowe zakładki na brzegach, co zwiększa jej wytrzymałość. Ostatni rodzaj to folia perforowana, idealna do pakowania produktów dojrzewających – na przykład spożywczych – które potrzebują dostępu do świeżego powietrza.  

W folie powyższych typów zaopatrzyć się możesz na: http://folmat.pl/.

Inne typy folii i akcesoria do pakowania

Oprócz folii stretch, korzysta się również z taśm spinających. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w warsztatach, magazynach i innych miejscach, gdzie przygotowuje się przesyłki dużych rozmiarów. Są idealne do zabezpieczania kartonów tekturowych przed rozerwaniem, a także oddziaływaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Pianki polietylenowe to natomiast świetny materiał wygłuszający oraz izolujący. Jest łatwa w aplikacji, elastyczna, a ponadto lekka – dlatego nie zwiększa znacząco ciężaru przygotowywanej przesyłki. Ponadto, jest bezwonna, wytrzymała i zabezpiecza przesyłkę przed wilgocią i rozwojem szkodliwych drobnoustrojów. Szczególnie chętnie korzysta się z niej podczas przygotowania do transportu maszyn, pojazdów, urządzeń sanitarnych, mebli i innych.

Folia bąbelkowa to natomiast idealne rozwiązanie, jeśli przygotowujesz do przesyłki towary delikatne, łatwe do uszkodzenia – na przykład szklane lub ceramiczne. Ponadto, stosowana jest do zabezpieczania sprzętu elektronicznego, smartfonów, laptopów i innych wrażliwych urządzeń. Warto również owinąć folią bąbelkową wszystkie odstające elementy zapakowanych towarów – by mieć pewność, że nawet po upadku paczki na podłogę, nie zostaną one utrącone.

Oprócz folii, do przygotowania przesyłki warto zastosować specjalne typy sznurów. Popularnym jest sznur polipropylenowy, odporny na uszkodzenia, otarcia i zerwanie. Najczęściej, owija się nim przygotowane już przesyłki, by mieć pewność, że nie otworzą się samoczynnie lub nie zostaną rozpakowane przez niepożądane osoby. Sznur jest dostępny w różnych wariantach grubości – od 3 do 12 milimetrów.

fot. materiały prasowe

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena