Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, skąd stacje benzynowe i sieciowe sklepy biorą opakowania na świeże wypieki, kanapki czy kubki na kawę, to te elementy asortymentu, najczęściej z dedykowanymi nadrukami, dostarcza im hurtownia opakowań jednorazowych. Czy można zaopatrzyć się w podobne produkty w mniejszej skali i czy jest to opłacalne?

Data dodania: 2020-09-15

Wyświetleń: 532

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy hurtownia opakowań jednorazowych sprzedaje też detalicznie?

Opakowania jednorazowe to potężny segment przemysłu, a na ich temat od lat toczy się wiele dyskusji dotyczących wpływu na środowisko i możliwości zmian w tym zakresie. Ekologia to więcej niż moda, a produkty z naturalnych materiałów często okazują się nie tylko mieć lepszy wpływ na środowisko, ale również cechować się większą funkcjonalnością, np. ze względu na możliwość poddania obróbce termicznej. Niejedna hurtownia opakowań jednorazowych poszerzyła swój asortyment o ekologiczne odpowiedniki plastikowych czy styropianowych produktów. Z kolei pandemia, która wpłynęła na słabsze wyniki wielu sektorów gospodarczych, sprawiła również, że produkty, do których dotychczasowy dostęp polegał na zamówieniach hurtowych, dzisiaj mogą być kupowane również detalicznie. To dobra okazja na to, żeby wymienić swój asortyment na bardziej odpowiadający współczesnym trendom.

Opakowania jednorazowe - sklep online to pewna nowość

Pandemia zmusiła wiele firm do zmiany polityki sprzedażowej, dotyczy to również części hurtowni. Otworzenie się na sektor e-commerce poskutkowało wyjściem do klientów detalicznych z towarem dotychczas dostępnym hurtowo i atrakcyjną ofertą cenową. Dzięki takiemu działaniu hurtownia naczyń jednorazowych może uzyskać nowy rynek zbytu, co pomoże jej zwiększyć obroty w obecnej, trudnej sytuacji. Dzięki temu właściciele mniejszych gastronomii mogą zaopatrzyć się w takie produkty jak:

  • Dyspensery oraz akcesoria gastronomiczne,
  • Dyspensery do kubków, nakrywek i serwetek,
  • Rolki kasowe termiczne,
  • Ekologiczne opakowania, kubki, sztućce i naczynia,
  • Torby papierowe klockowe i fałdowe,
  • Słomki papierowe.

Taki asortyment w pełni wystarczy do wyposażenia lokalu gastronomicznego, jak również do wydawania dań na wynos i pakowania ich na zamówienie z dowozem. Dodatkowym wyróżnikiem opakowań pochodzących z niektórych hurtowni może być dedykowany nadruk na opakowaniach czy papierze gastronomicznym. Nie każda hurtownia opakowań jednorazowych posiada taką ofertę, jednak warto rozejrzeć się właśnie za taką, bo to dodatkowa korzyść. Taki dedykowany nadruk może posiadać informacje dotyczące lokalu gastronomicznego, jego logo i dane kontaktowe bądź inne elementy wspomagające reklamę. Lokal gastronomiczny to w końcu nie tylko dobra kuchnia, ale również identyfikacja wizualna i wszystkie czynniki, które wpływają na odbiór przez potencjalnych klientów. Profesjonalizm przejawia się w wielu sferach działalności, więc warto zadbać o to, żeby konsumenci wiedzieli, z kim kojarzyć dobre jedzenie.

Hurtownia opakowań to pewna gwarancja profesjonalizmu

Korzystanie z usług hurtowni jako klient detaliczy ma również dodatkowe atuty. Jeśli wiemy, że ta sama hurtownia obsługuje dużych kontrahentów, to możemy mieć pewność, że jej usługi muszą być bardzo jakościowe i profesjonalne, a produkty cechować się wysoką i powtarzalną jakością. To też dobra okazja do zaopatrzenia się w ekologiczne opakowania i naczynia w atrakcyjnych cenach. Jako że zamówienie składane jest przez Internet, to odpadają jakiekolwiek kwestie logistyczne związane z transportem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena