Praktycznie każdy mężczyzna dłużej będący w związku z ukochaną kobietą po pewnym czasie natrafia na trudną sprawę, a mianowicie wybór pierścionka zaręczynowego. Niestety, wybór ten nie jest taki prosty, jak mógłby się zdawać, nawet jeśli zna się rozmiar palca wybranki czy jej gust.

Data dodania: 2016-08-23

Wyświetleń: 1047

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Trudny wybór – jak zdecydować się na pierścionek zaręczynowy?

Poza kwestiami wyboru wyglądu pierścionka pojawia się jeszcze problem związany z koniecznością dokonania praktycznego wyboru, jeśli chodzi o formę pierścionka. Tutaj natomiast przydaje się wiedza na temat materiałów i tradycji zaręczynowej.

Kwestie praktyczne

Przede wszystkim pierścionek zaręczynowy musi być – przy całej swojej symbolice oraz urodzie – praktyczny. Kobiety zazwyczaj noszą pierścionki przez cały rok, przy najróżniejszych domowych i zawodowych obowiązkach, dlatego istotne jest, aby były one zrobione z materiałów jak najbardziej wytrzymałych. Zdawać by się mogło, że różnica między białym a klasycznym złotem jest tylko kwestią gustu, jednakże pierścionek z tego pierwszego może być trwalszy i mniej podatny na uszkodzenia. Ważne jest również, aby posiadał on odpowiedni certyfikat, który dotyczy zarówno jakości samego złota, jak również i kamienia; pierścionek z diamentem kupiony z niepewnego źródła może być bowiem nie tylko pośledniej jakości, ale i posiadać dobrze wyprawioną cyrkonię zamiast prawdziwego diamentu.

Pierścionek zaręczynowy z diamentem – czy tylko?

Zwykło się uznawać, że najlepszy na zaręczyny jest pierścionek z diamentem. Faktycznie, w tradycji zaręczynowej diament oznacza trwałość, a ta cecha przekłada się również na praktyczność samego pierścionka, bo kamień jest twardy i odporny na uszkodzenia. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wybrać inny rodzaj kamienia. Niebieski szafir sprawdzi się w parze z białym złotem, a w symbolice oznacza głęboką przyjaźń i wierność. Intensywnie czerwony rubin może być symbolem namiętności między partnerami. Zielony szmaragd zaś był uznawany od zawsze za kamień magiczny.

Czym jest pierścionek zaręczynowy z brylantem?

Dochodzimy więc do istotnej kwestii, która spędza sen z powiek wielu mężczyzn: czym pierścionek z brylantem różni się od tego z diamentem? W zasadzie niczym, bo brylant nadal jest diamentem. Chodzi jednak o sposób oszlifowania – brylant to bowiem diament szlifowany na aż 58 powierzchniach, z użyciem tzw. szlifu brylantowego. Brylant jest tym droższy, im bardziej wolny od skaz i czysty jest kamień. Istotna jest również masa; popularny karat odpowiada masie 0,2 g, a im większy kamień, tym wyższa jego cena. Istotna jest również barwa brylantu, bo te najbardziej idealne są zwykle przezroczyste, a piękny blask zawdzięczają odpowiedniemu szlifowi.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena