Podjęcie decyzji o zalegalizowaniu związku wiąże się z szeregiem decyzji, które Młoda Para ma do podjęcia, choć profesjonalna oprawa aranżowanego wesela to często nic, w porównaniu do tego co przeżywa główna druhna czy w polskich realiach, świadkowa Panny Młodej, kiedy zmierzyć ma się z organizacją... wieczoru panieńskiego. 

Data dodania: 2016-08-09

Wyświetleń: 1286

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wieczór panieński. Jak go przeżyć bez wstydu

Podjęcie decyzji o zalegalizowaniu związku wiąże się z szeregiem decyzji, które Młoda Para ma do podjęcia, rozpoczynając od wyznaczenia daty ślubu, ustalenia ogólnej stylistyki weselnej, kolorów, kończąc na wyborze odpowiedniej pod tym kątem sali weselnej, wyborze strojów okolicznościowych oraz sporządzeniu listy gości. Dla wielu, zwłaszcza bardzo aktywnych osób, organizacja wesela staje się wyzwaniem, które sprawdza stabilność związku, jednomyślność oraz umiejętności negocjacyjne prowadzące do konsensusu, dlatego bez wahania podejmują decyzję o wynajęciu osoby, która według wytycznych, uczyni magię. Na polskim rynku ślubnym sukcesywnie poprawia się pozycja osób, które zawodowo zajmują się organizacją wesel oraz ceremonii ślubnych. Niczym nowojorska wedding planner Marion St. Clair z filmu Ślubne Wojny, osoby zajmujące się planowaniem ślubu nierzadko oferują swój profesjonalizm i doświadczenie już od pierwszych dni po zaręczynach stając się cieniem Pary Młodej w drodze do ślubnej przysięgi.

 

Profesjonalna oprawa aranżowanego wesela to często nic, w porównaniu do tego co przeżywa główna druhna czy w polskich realiach, świadkowa Panny Młodej, kiedy zmierzyć ma się z organizacją... wieczoru panieńskiego. Jak to najczęściej bywa, odpowiedzialność za świetną atmosferę oraz samopoczucie samej Panny Młodej, ale także wszystkich przyjaciółek zaproszonych do wspólnej zabawy spoczywa na jej barkach. Kluczem do sukcesu jest stworzenie warunków optymalnych, które odpowiadać będą preferencjom Panny Młodej, w końcu to właśnie jej wieczór, oraz uczestniczkom imprezy, aby aktywności nie stanowiły dla nich problemu, czy nie wprawiały w zakłopotanie oraz pozwoliły na pełną swobodę, bez zbędnych spięć.

 

Forma wieczoru panieńskiego zależy nie tylko od samych preferencji, ale także od wartości budżetu jakim dysponujemy. Wysokobudżetowe wieczory panieńskie zazwyczaj wiążą się z wyjazdem, nierzadko są to wycieczki za granicę, lub w miejsce klimatyczne- morze lub góry, lub do miast o bardziej rozbudowanej infrastrukturze klubowej. Wszystko zależy od klimatu, w jakim Panna Młoda najlepiej się czuje. Świetnym pomysłem jest weekendowy wypad w góry, piesza wspinaczka do schroniska zakończona ogniskiem, zejście oraz kilkugodzinny pobyt w spa dla rozluźnienia. Nierzadko, jest to po prostu wypad do term lub stref komfortu połączony z zabiegami kosmetycznymi, stylizacyjnymi, po którym wieczór planowany się w atrakcyjnym lokalu. Dla tych, które preferują aktywny wypoczynek ciekawą opcją zorganizowania wieczoru panieńskiego jest zaplanowanie serii rozrywek, paintball lub bardziej delikatna wersja laserowego paintballu, wrotkowisko, spływy kajakowe lub wypad w teren na tor gokartowy, kręgle czy spopularyzowane pokoje strachu w stylu Cube. Jeśli wszystkie uczestniczki wieczoru znajdują się w podobnym gronie warto wcześniej zorientować się w harmonogramie imprez miejskich. Wspólny wypad na koncert czy imprezę klubową to doskonała okazja do organizacji wieczoru panieńskiego. Wcześniej pamiętać jedynie należy o rezerwacji loży, aby ten wieczór choć minimalnie różnił się od weekendowego wyjścia na miasto.

 

Podczas wieczoru panieńskiego ciekawym pomysłem jest zorganizowanie go w sposób tematyczny- często powtarzający się motyw przebierania Panny Młodej za diablice lub aniołka ciekawie zastąpisz wykonaniem oryginalnego kostiumu, jak np. księżniczki Disneya lub ulubionej postaci z kreskówki czy filmu. Idealnie, gdyby każda uczestniczka wieczoru również wykonała swoje przebranie, aby wspólnie stworzyć atmosferę wieczoru.

 

Nieodłącznym elementem wieczoru są gry i zabawy. Oczywiście, wszystko zależy od gustu, choć coraz częściej odchodzi się od wykorzystywania motywów fallicznych w formie absolutnie każdej, począwszy od ozdobnych fartuszków dla panny młodej, przez tort, słomki do napojów czy akcesoria- prezenty dla Panny Młodej na noc poślubną czy przyszłe obowiązki żony względem męża. O ile nie decydujemy się na organizację przebieranej imprezy, warto nieco ujednolicić charakter spotkania np. tworząc specjalny wianek dla Panny Młodej oraz mniejsze akcenty dla samych uczestniczek, lub zdecydować się na wersje kolorystyczne ubrań. W przypadku zabaw podczas wieczoru wszystko zależy od kreatywności organizatorek. Każda zabawa może mieć nieco ślubny charakter pod warunkiem, że jej reguły zostaną nieco zmodyfikowane. Popularne są słoiczki z zasadami- każda z przyjaciółek a także kobiet, choć nie rzadko i mężczyzn najbliżej związanych, tworzy dla Panny Młodej mini poradnik, w którym znajdą się najważniejsze ich zdaniem obowiązki, przywileje, zasady małżeńskie. Podczas wieczoru panieńskiego panna młoda co jakiś czas poproszona jest o wylosowanie Poradnika i odczytanie go nagłos, w formie np. 10 przykazań małżeńskich. Po czym np. zgaduje, kto jest autorem tej Złotej Rady lub wznoszony jest uroczysty toast na jej potwierdzenie. Podobne zasady dotyczą zabawy we Wspomnienia. Każda z uczestniczek wieczoru spisuje na kartce słowa klucze, hasła wywoławcze, piosenki, które kojarzą się jej najbardziej z wydarzeniami, które miały związek z Panna Młodą. Jej zadaniem natomiast jest wskazanie osoby, której wspomnienie dotyczy oraz przedstawienie historii, która się z nią wiąże. Ciekawą alternatywą jest quiz na dobrą żonę lub zabawa "Czy wiesz o nim wszystko?". W tym wypadku konieczne będą konsultację z Panem Młodym, który odpowiadać będzie na przygotowane wcześniej pytania. W zależności od tego czy odpowiedzi będą się pokrywać czy nie, Panna Młoda będzie miała do wykonania pewne zadania.

 

Dla bardziej aktywnych popularne są miejskie podchody oraz poszukiwanie wskazówek związanych z Panną Młodą. Podczas interaktywnej zabawy konieczne będzie stworzenie zestawu zadań np. piosenka zaśpiewana na karaoke w celu „wykupienia” fanta lub kolejka w Darta w celu uzyskania odpowiedzi na pytanie quizowe. Celem wykonania wszystkich zadań może być doprowadzenie Panny Młodej do atrakcji wieczoru, prezentu z okazji wieczoru panieńskiego lub narzeczonego, gdyż nie rzadko zdarza się, że Pary Młode łączą swoje wieczory na pewnym etapie.

 

Podczas organizacji wieczoru panieńskiego należy kierować się przede wszystkim gustem samej Panny Młodej, jej dobrym samopoczuciem oraz budżetem, jaki posiadamy na jego organizację.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena