Oto jest! Stoisz przed budynkiem swojego wydziału. Już złożyłeś dokumenty i możesz dumnie nazywać się studentem. Niestety, wcale nie odczuwasz ulgi, tylko przerażenie. Podpowiem Ci, jak przygotować się do roku akademickiego, żeby nic nie było w stanie Cię zaskoczyć!

Data dodania: 2016-05-22

Wyświetleń: 1315

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pierwsze kroki na studiach

1. Odwiedź biblioteki.

Wbrew pozorom, jest to jeden z najważniejszych punktów, który może uratować Ci życie w trakcie studiów. Nie możesz zapoznać się z biblioteką wydziałową, jeśli nie masz legitymacji studenckiej. Nie zapominaj jednak o miejscowych bibliotekach. Dobrze byłoby, gdybyś wyrobił karty biblioteczne w takich małych, osiedlowych. W trakcie roku akademickiego będziesz potrzebował wielu książek, które mogą być niedostępne w uczelnianej książnicy - w końcu jest ich mniej niż wszystkich twoich znajomych z roku. Wtedy uratować Cię może mała biblioteka, kryjąca w sobie skarby!

2. Znajdź własny punkt ksero.

Czyli ten najtańszy. Jeśli trafisz jeszcze na taki niezbyt oblegany przez studentów, wygrałeś życie! Dobry punkt ksero to postawa. Jeśli jesteś na studiach humanistycznych, drukowanie i kserowanie tekstów będzie na porządku dziennym - a przecież nie chcesz wydać na kserówki wszystkich oszczędności, prawda?

3. Pamiętaj o aplikacjach na Androida

Najpopularniejszymi są Evernote i Google Keep. Dobre opinie o nich nie są wyssane z palca. Gdy nie będziesz miał ochoty kserować materiałów, możesz zrobić zdjęcia. Niestety, ciężko jest czytać obrazy z albumu telefonu. Potrzebne jest uporządkowanie informacji: utworzenie notatek i grupowanie tekstów według danych przedmiotów. 

4. Zorganizuj spotkanie z kolegami z roku

Integracja między studentami jest szczególnie ważna. To z nimi będziesz zawierał przyjaźnie, które mogą przetrwać kilkadziesiąt lat. Najlepiej spotkać się poza uczelnią, gdzie nie będzie przeszkadzała atmosfera rywalizacji i powagi. Możesz zorganizować spotkanie w pubie, kawiarni lub na pikniku... 

5. Załóż grupę roku na Facebooku i e-mail

Obecnie życie bez Facebooka wydaje się niemożliwe, szczególnie jeśli okazuje się tak idealnym narzędziem w komunikacji. Tworzenie grup roku przez studentów jest na porządku dziennym. Można wymieniać się tu informacjami dotyczącymi zajęć, notatek czy spotkań grupowych. E-mail z kolei jest potrzebny w komunikacji z wykładowcami, którzy będą wysyłać sylabusy, materiały na ćwiczenia bądź ogłoszenia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena