Kto powiedział, że rzeczy, meble, czy urządzenia muszą mieć z góry określone i niezmienne funkcje? Czemu by nie wykorzystać ich w zupełnie inny, a przy tym praktyczny sposób? 

Data dodania: 2016-04-20

Wyświetleń: 795

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nietypowe meble, czyli drugie życie przedmiotów

Oto kilka pomysłów na to, jak nadać przedmiotom drugie życie.

Drabina

Z pozoru prosta konstrukcja wykorzystywana w budownictwie, może mieć szerokie zastosowanie również w innym charakterze. Dwustronna drabina świetnie sprawdzi się jako półka na książki. Wystarczy rozstawić ją na całą szerokość, a następnie poziomo na szczeblach ułożyć deski, na których ułożymy książki czy pamiątki.

Innym zastosowaniem drabiny, tym razem tej jednostronnej, może być użycie jej jako wieszaka na ręczniki lub elementy garderoby.

Palety drewniane

Palety dają nam nieograniczone możliwości ich wykorzystania. Obecnie popularne są stoliki i ławki skonstruowane z palet, ale wyobraźnia ludzka sięga dużo dalej. Paleta może posłużyć jako stojak na rowery, półka na buty, regał, sofa czy szafka.

Walizka

Przydatna nie tylko w podróży. Jak się okazuje, walizkę można wykorzystać jako bardzo praktyczny mebel. W najprostszej formie może być po prostu stolikiem kawowym.

Można z niej również stworzyć bardzo gustowną szafeczkę, a jeśli mamy ich kilka w zanadrzu, możemy z nich zrobić komodę z szufladkami.

Krzesło

Stare, niepotrzebne krzesło wcale nie musi skończyć na śmietniku. Może posłużyć jako oryginalny zielnik. Wystarczy przyczepić na jego oparciu haki na skrzynki, natomiast w miejsce siedziska włożyć dużą skrzynię, w której stworzymy kompozycję ziół.

Drzwi

Stare drzwi mogą posłużyć jako blat stołu czy biurka. Można z nich stworzyć efektowną półeczkę albo organizer na przybory w garażu.

Przy odrobinie wysiłku i kreatywności z naszej strony drzwi mogą zamienić się w piękny obraz na ścianę lub stanowić ramę dla kolekcji zdjęć, świetnie sprawdzą się również w roli oparcia ławeczki ogrodowej.

Możliwości wykorzystania mebli i przedmiotów domowych jest nieskończenie wiele.

Każda rzecz może być użyta w zupełnie innym znaczeniu, stając sie nie tylko piękna ozdobą, ale również nowym, funkcjonalnym przedmiotem codziennego użytku.

Licencja: Creative Commons