Najpopularniejsze sposoby łączenia się z siecią w naszym kraju to następujące rozwiązania: 

Data dodania: 2016-03-24

Wyświetleń: 1379

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Popularne sposoby łączenia z Internetem

Najpopularniejsze sposoby łączenia się z siecią w naszym kraju to następujące rozwiązania:

ŁĄCZA STAŁE O PRZEPUSTOWOŚCI OD 64 kb DO 2048 kbit/s

W tym przypadku użytkownik będzie połączony z siecią na stałe i w związku z tym musi płacić stosowną opłatę abonamentową. Jest ona niezależna od tego jak dużo będzie korzystał z sieci. To rozwiązanie idealne dla tych, którzy korzystają z internetu bardzo dużo.

Wyróżniamy następujące rodzaje połączeń:

• DSL – w tym przypadku dostęp do internetu następuje przez linie telefoniczne i obecnie to najczęściej wykorzystywane rozwiązanie, które stosowane jest między innymi przez Telekomunikację Polską. Połączenia DSL występują w różnych typach:

SDI (HIS) – to usługa starsza, która daje nam możliwość dostępu przez Telekomunikację Polską. Szybkość transmisji będzie do 115 Kb/s. ta technologia jednak została już wyparta przez nowsze rozwiązanie.

• Internet DSL – obecnie to usługa, która przede wszystkim będzie oferowana firmom i korporacją, które wykorzystywać będą technologię DSL i mogą osiągnąć wysyłanie danych do 4096 Kb/s oraz odbór danych do 512 Kb/s

• Neostrada Plus – to usługa, która przygotowana jest pod kątem użytkowników indywidualnych.

Prędkość wysyłania danych sięga 6144 Kb/s a odbierania danych 256 Kb/s. W tym przypadku wykorzystywana jest technologia ADSL, która będzie opierać się na różnicowaniu prędkości łącza w zależności od tego jaki będzie kierunek przekazu. Można także znaleźć w naszym kraju bardzo szybkie łącza, których prędkość sięga nawet 100 mbit/s ale koszt takich łącz będzie bardzo wysoki a to sprawia, że nadają się do zastosowania dla dużych firm internetowych 

ŁĄCZE MODEMOWE (DIAL-UP) O PRZEPUSTOWOŚCI OKOŁO 56 kbit/s

Połączenie to określa się jako dodzwaniane, analogowe. Obecnie jednak dla większości osób jest to już rozwiązanie niewystarczające. Cały czas jest jednak sporo podmiotów, które z takiej formy połączenia korzystają. Gdy internet w naszym kraju się rozwijał ta forma połączenia była wykorzystywana powszechnie. Opłata, jaką będzie się ponosić za korzystanie z internetu będzie uzależniona od tego jak często i jak długo będzie się korzystać z internetu. Jeśli ktoś korzysta rzadko to taka opcja może być dla niego właściwa.

ŁĄCZENIE Z INTERNETEM PRZY POMOCY SIECI LOKALNEJ

To bardzo popularne rozwiązanie, które oparte jest o łącze stałe i obecnie zaczyna dominować. Jeśli chodzi o to połączenie serwer sieci LAN ma stałe łącze, które zostaje udostępnione dla innych urządzeń w sieci. Ten sposób to jedno z najprostszych i najbezpieczniejszych rozwiązań. Poza tym użytkownicy sieci będą mogli wykorzystywać szybko wymianę danych, co nie może być zrealizowane przy innych sposobach połączenia. Popularne obecnie stają się połączenia bezprzewodowe WLAN w sieci radiowej.

ŁĄCZE TELEWIZJI KABLOWEJ

W tym przypadku wykorzystuje się przewód koncentryczny, który pozwala jednocześnie odbierać telewizję kablową oraz korzystać z sieci. W tej formie można obecnie uzyskać już całkiem dobrą prędkość sięgającą kilku megabitów na sekundę. Usługa taka będzie dostępna przede wszystkim w budynkach wielomieszkaniowych oraz na terenie dużych miast. Mniej popularne sposoby łączenia z Internetem:

PLC – to połączenie, które będzie oparte o gniazdo elektryczne i wymaga zastosowania specjalnego urządzenia.

GPRS – technologia, która związana jest z siecią komórkową GSM LMDS - (Local Multipoint Distribution Services), czyli "Wielopunktowe Lokalne Usługi Dystrybucyjne"- to sieć, która będzie oparta na systemie bezprzewodowym, w którym wykorzystuje się transmisję radiową w paśmie wysokiej częstotliwości. To rozwiązanie będzie możliwe na obszarach, które mają średnicę kilka kilometrów. Konieczna jest stacja bazowa oraz odbiorcze terminale.

LINIE ŚWIATŁOWODOWE – to innowacyjne rozwiązanie, które wykorzystuje światłowody i daje nam bardzo wiele możliwości. W tym momencie można dzięki niemu uzyskać prędkość 6,9 Tb/s. Tak więc jest to rzeczywiście takie rozwiązanie, które daje wiele możliwości i może się stać początkiem rozwoju połączeń internetowych.
 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena