AdBlue to środek, który powinien być znany kierowcom samochodów, a w szczególności kierowcom samochodów ciężarowych.

Data dodania: 2016-03-17

Wyświetleń: 1024

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym jest roztwór mocznika AdBlue?

Roztwór mocznika AdBlue

Roztwór mocznika AdBlue wymagany jest do stosowania w wielu modelach nowoczesnych ciężarówek i autobusów, które napędzane są olejem napędowym. Jego zadaniem jest redukcja szkodliwych substancji znajdujących się w spalinach. AdBlue to roztwór całkowicie bezpieczny dla środowiska, nie jest on toksyczny. Wytwarzany jest z przetworzonych produktów rolnych, co jest jego ogromną zaletą. Istnieją normy określające ilość emisji gazów, które wytwarzają samochody, roztwór ten pomaga obniżyć emisję gazów, dzięki czemu samochody spełniają wymagane normy.

 

Technologia SCR

Technologia SCR z angielskiego Selective Catalytic Reduction to technologia, która wykorzystuje reakcję zachodzącą pomiędzy roztworem AdBlue, a szkodliwymi tlenkami azotu w spalinach. W wyniku tej reakcji powstaje para wodna i azot. Technologia ta wykorzystywana jest w procesie kontroli zanieczyszczeń, które zachodzą w układzie wydechowym.

 

AdBlue, a pogoda

Roztwór AdBlue zamarza w temperaturze poniżej – 11°C, spokojnie może być stosowany we wszystkich krajach Europejskich. W przypadku zamarznięcia nie traci on swoich właściwości i po roztopieniu można używać go ponownie. W miejscach gdzie temperatura cały czas jest niska stosowane są specjalne podgrzewane systemy SCR.

 

Roztwór AdBlue to środek, który jest obowiązkowy jeśli nie spełniamy odpowiednich norm, warto o tym pamiętać i redukować emisję szkodliwych gazów. Środek dostać można na stacjach benzynowych czy punktach zajmujących się sprzedażą produktów przeznaczonych dla aut, autobusów i samochodów ciężarowych. Chodź jego działanie dla niektórych moze wydawać się skomplikowane warto je poznać i dowiedzieć się w jaki sposób pomaga wpływać pozytywnie na nasze środowisko i dlaczego każdy pojazd napędzany olejem napędowym powinien go używać.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena