Prezent w postaci iPhone’a czy każdego innego smartfona uszczęśliwi każde dziecko. Jest to dobrej jakości sprzęt, który będzie służył latami i będzie doskonałym gadżetem, który Twoja pociecha z pewnością doceni.

Jeśli jednak decydujesz się na jego zakup, koniecznie musisz zadbać również o kupno odpowiedniego etui, które uchroni telefon od zarysowań, upadków i stłuczeń – wiadomo, nawet dorosłym zdarzy się wypuszczenie telefonu z dłoni, a co dopiero żywiołowemu dziecku.

Jednokolorowe, poważne etui nie będzie dobrym wyborem dla Twojej pociechy. Koniecznie zdecyduj się na coś bardziej barwnego i kolorowego. Doskonałym pomysłem będzie etui, na którym znajdują się postaci z ulubionej kreskówki pociechy, dla dziewczynki może to być przykładowo Hello Kitty, który jest bardzo popularnym motywem. Dobrym pomysłem może być również nadruk z Gwiezdnych Wojen, które po premierze najnowszej części cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Doskonałym pomysłem może okazać się samodzielne stworzenie etui. Dziecko będzie mogło dzięki temu wybrać swoje ulubione zdjęcie, rysunek czy znalezioną w sieci grafikę i umieścić ją na ochraniaczu.

Ciekawym i zabawnym pomysłem będzie zakup etui, które wygląda jak zwierzątko. Królicze uszka, urocza panda, kotek, piesek – wybór jest niezwykle szeroki. Doskonale będzie również prezentować się etui z wystającym, przyklejonym bezpośrednio do obudowy puchatym ogonkiem. Dziewczynkom do gustu przypaść może świecąca obudowa, która mieni się przy każdym ruchu, wzorek w panterkę czy kwiatki. Dla chłopca można wybrać geometryczne wzory w bardziej stonowanych, ciemnych kolorach.

Jednakże jak już wcześniej było wspominane – etui musi być również niezwykle trwałe i chronić drogi sprzęt przed upadkami i stłuczeniem szybki. Dlatego też warto zastanowić się nad wytrzymalszą obudową, szczególnie jeśli dziecko ma skłonność do upuszczania telefonu. Tak czy inaczej nie musi być ona nudna – wybierz kolor, który Twoje dziecko lubi. Niektóre modele etui chronią telefon nie tylko przed upadkiem, ale również przed zalaniem, warto więc wybrać właśnie taki dla swojej pociechy.

Etui nie tylko chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi (np. upadkiem z wysokości), ale również przed wahaniami temperatur, zwłaszcza zimą - telefon podczas mrozu działa wolniej, może też się zupełnie rozładować. Warto więc potraktować ochronę telefonu, jako standard, wybierając je razem z telefonem.
Licencja: Creative Commons