Systemy do zarządzania projektami. Na czym polega ich istota, do czego tak naprawdę służą i do kogo są kierowane? 

Data dodania: 2015-12-11

Wyświetleń: 1489

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

System do zarządzania projektami, to rodzaj oprogramowania komputerowego, służącego do: kontroli i zarządzania budżetem, zarządzania jakością, sprawowania kontroli nad projektem, komunikacji z innymi wykonawcami projektu, a także prowadzenia dokumentacji i statystyk dotyczących danego projektu. 

W czasach, kiedy dzięki Internetowi odległość nie stanowi żadnej bariery we współpracy różnych podmiotów, organizacja pracy w systemach zarządzania pozwala łączyć nawet kilka firm odpowiedzialnych za poszczególne segmenty projektu i umożliwia sprawną jego realizację.

Tyle mówi teoria; jak to wygląda w praktyce?

Na rynku jest wiele rodzajów oprogramowania, które można testować całkowicie bezpłatnie. ( Korzystając z usług Snipcloud, masz jednak możliwość korzystania z jednej z najlepszych tego typu aplikacji. Bo właśnie taką jest Redmine).

Logując się do panelu Snipcloud, możesz zainstalować dowolną z dostępnych aplikacji i korzystać z nich bez konsekwencji i bez dodatkowych opłat – wszystko w ramach stałego abonamentu. Redmine, to jedno z dostępnych i sprawdzonych oprogramowań, przeznaczonych do zarządzania projektami informatycznymi i nie tylko.

Redmine napisany w języku Ruby (języku, który bazuje na wielu językach programowania, między innymi: Lisp, Perl, Python, CLU, Eiffel, a nawet Smalltalk), a jego główną zaletą jest intuicyjność. Wymaga wykonania dosłownie kilku kroków w trakcie banalnie prostej instalacji – a w rezultacie daje możliwość korzystania z profesjonalnych narzędzi zarządzania zadaniami w danym projekcie, a także przypisywania ich do konkretnych użytkowników.

Dodatkowo, użytkownicy mogą wykazywać konkretny czas pracy, który został poświęcony na wykonanie danego zadania, a także raportować postępy projektowe. Co więcej: zarówno manager, jak i administrator projektu, mają możliwość sprawowania pełnej kontroli nad swoimi zasobami.

Kolejną korzyścią jaką zapewnia Redmine, jest umożliwienie skorzystania z opcji organizacji nieograniczonej liczby, wielu niezależnych projektów.

Do każdego prowadzonego projektu można także niezależnie zdefiniować zarówno typy jak i moduły zagadnień:

· Śledzenie zagadnień

· Śledzenie czasu

· Komunikaty

· Dokumenty

· Pliki

· Wiki

· Fora

· Repozytorium

· Diagram Gantta

· Kalendarz

 

Reasumując: jakie zatem korzyści wynikają z prowadzenia projektów w tym niezastąpionym systemie?

· Możliwość zarządzania nieograniczoną liczbą projektów – nie tylko internetowych.

· Umożliwienie współpracy wielu podmiotów – także na odległość.

· Rozliczanie czasu pracy poprzez monitorowanie czasu pracy pracowników, freelancerów lub wspólników.

· Tworzenie nieskończonej liczby zagadnień.

· Sprawowanie kontroli, a także modelowanie przepływów pracy między pracownikami

· Możliwość kontrolowania budżetów.

· Wgląd w zaangażowanie zespołu w pracę nad konkretnym projektem.


 

Jednym słowem system Redmine oferuje wszystkie te cechy, których wymaga się od dobrego oprogramowania do zarządzania projektami. Wchodzi w skład jednego z bardziej cenionych i popularnych programów, a jego proste i intuicyjne wykonanie sprawia, że użytkownik od razu się do niego przekonuje.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena