Mniejszy kapitał oraz większe skupienie na potrzebach klienta wymuszają stosowanie rozwiązań efektywniejszych niż w dużych firmach. Jednym ze sposobów uelastycznienia takiej firmy jest skorzystanie z chmury obliczeniowej. Dlaczego? 

Data dodania: 2016-03-30

Wyświetleń: 1066

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oto 8 najważniejszych powodów.

  1. Nie trzeba nikomu płacić za instalacje oprogramowania. Są takie programy, które wymagają żmudnej konfiguracji, a w chmurze obliczeniowej wszystko jest od razu gotowe do działania. Stworzenie konfiguracji i uruchomienie aplikacji to problem operatora chmury – nie przedsiębiorcy, który z niej korzysta.

  2. Nie trzeba kupować oprogramowania. To wiąże się przede wszystkim z większym komfortem, bo samo poszukiwanie programów, wybór i zakup bywają kłopotliwe. Dodatkowym atutem może być cena – w przypadku chmury obliczeniowej koszt oprogramowania jest rozłożony na wielu użytkowników, więc może się to opłacać.

  3. Można obciąć koszty sprzętu. Chmura ma mniejsze wymagania sprzętowe niż oddzielne programy, które w niej pracują. Choć tu oczywiście wiele zależy od opcji konfiguracyjnych, ogólnie rzecz biorąc, odpadają koszty związane z częścią kopii bezpieczeństwa, czy serwerami do wewnętrznego użytku.

  4. Zamiast wielu programów, można użyć jednego. Tu jest wiele przykładów: nawet Google for business czy Office365 można zintegrować w ramach jednego programu. Mniej uruchomionych aplikacji, lepsza wymiana danych między nimi, a także zwiększone możliwości takiego pakietu al-in-one to oczywiste korzyści.

  5. Integracja programów spoza pakietu. Ponieważ wiele programów używanych w chmurze korzysta z API, można je w miarę łatwo między sobą integrować i tworzyć funkcjonalne zestawy. Większa zgodność oprogramowania to mniej pracy dla programistów, co w wielu firmach oznacza sporą ulgę finansową.

  6. Aplikacje są zawsze aktualne. To administrator chmury dba o to, aby tak było – jeśli trzeba, kupuje łatki i aktualizacje, wykonuje całą procedurę techniczną, a użytkownik zawsze ma do dyspozycji aktualną wersję oprogramowania, najbezpieczniejszą i najstabilniejszą.

  7. Aplikacje i zasoby dostępne są zewsząd. Dowolny komputer, jeśli się go autoryzuje, pozwoli na dostęp do zasobów, co pozwala wygodnie wykonywać każdą pracę z dowolnego miejsca na świecie. To nie banał – to realna możliwość zwiększenia operacyjności przedsiębiorstwa.

  8. Chmura pozwala szybko zacząć biznes. Zamiast tracić czas na dobór oprogramowania, jego zakup, instalację i konfigurację, wystarczy tylko wybrać najlepszą chmurę obliczeniową i można praktycznie od razu przystąpić do działania. Jest to też tańsze z powodów, o których pisaliśmy wcześniej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena