Kiedyś telefon służył do wykonywania rozmów telefonicznych, aparat do wykonywania zdjęć, komputer do wykonywania obliczeń, konsola do grania, a telewizor do oglądania telewizji. Dziś telefon jest w stanie zastąpić aparat, komputer, konsolę do gier i telewizor. A czy telewizor jest w stanie zastąpić pozostałe urządzenia? Dzięki urządzeniom typu Android-Box, tak!

Data dodania: 2015-10-19

Wyświetleń: 837

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Urządzenia typu Android-Box

Dziś trudno sobie wyobrazić samochód bez wstecznych lusterek, ale przecież pierwsze automobile wcale ich nie posiadały. Nie miały też wielu innych potrzebnych gadżetów, choćby zapalniczki samochodowej ani tym bardziej klimatyzacji. Rozwój większości urządzeń polega w dużej mierze na poszerzaniu ich funkcjonalności. Nie inaczej jest z telewizorami.

Tak jak telefony wyewoluowały do smartfonów, tak telewizory stały się dziś Smart TV. Jednak tylko niektóre. Obecnie system operacyjny w telefonie to już powszechny standard, jednak nie jest tak w przypadku telewizorów. Wciąż większość z nich jest nie nazbyt „smart”. Skutkiem tego, a może przyczyną, jest wzrost popularności uniwersalnych urządzeń TV Box Android.

Urządzenie typu Android-Box rozszerza funkcjonalność każdego „zwykłego” telewizora. Pozwala łączyć się z internetem za pomocą wi-fi oraz innymi urządzeniami, np. aparatem fotograficznym za pomocą bluetooth. System android pozwala oczywiście korzystać ze wszelkich aplikacji dostępnych w sklepie play, w tym gier. Tak więc dzięki android-box można na telewizorze uruchomić gry, których dotąd używaliśmy tylko na telefonie.

Najważniejsza funkcja polega na gromadzeniu i zarządzaniu multimediami. Warto posiadać aplikację XBMC. Dzięki niej możliwe jest odtwarzanie filmów w niemal każdym formacie. Ponadto XBMC segreguje zawartość wideoteki i umożliwia dostęp do wielu przydatnych informacji na temat reżyserii, produkcji, kraju pochodzenia filmu itp.

Android-Box to po prostu mały, ale wydajny komputer na Androidzie, który zmienia zwykły telewizor w Smart TV. Jednak czy opłaca się kupować oddzielnie telewizor i przystawkę Anroid-Box, skoro można dostać telewizory z wbudowanym systemem? Okazuje się, że tak. Telewizor z funkcją Smart TV jest zwykle droższy o co najmniej tysiąc złotych od telewizora o podobnych parametrach ale bez takiej funkcji. Kupno tańszego telewizora i urządzenia typu android-box pozwala zaoszczędzić kilkaset złotych.

Wraz z urządzeniem warto kupić też air-mouse z klawiaturą, czyli rodzaj myszki, która pozwala sterować kursorem na ekranie telewizora. Tego rodzaju kontroler zawiera też małą klawiaturę, która znacznie ułatwia i przyśpiesza korzystanie z wyszukiwarki internetowej i aplikacji.

Android-Box to świetne urządzenie dla kinomaniaków, gadżeciarzy i sympatyków nowoczesnych technologii. Na rynku dostępny jest szeroki wybór tego rodzaju urządzeń, ale ich ogólne własności są zbliżone. Poszczególne modele różni wydajność, niezawodność no i cena. Przystawki do telewizora pojawiają się także w wersjach opartych o system Windows, ale to temat warty osobnego omówienia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena