Czy gry to nowa forma kultury? Artykuł ten przedstawia różne punkty widzenia na ten temat, a także zawiera ciekawe fakty na temat świata gier.

Data dodania: 2010-05-02

Wyświetleń: 2278

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Strony internetowe jako źródło informacji o grach...

W dzisiejszych czasach wielu ludzi stawia sobie pytanie czy gry to nowa forma kultury. Powstaje wiele stron internetowych, które zawierają artykuły na temat gier, nowości z ich świata, recenzje na ich temat. Dobrym przykładem jest portal internetowy: http://centralpc.cba.pl/ , który dostarcza wielu ciekawych informacji na temat gier.

Ewolucja gier

Gry przeszły ogromną ewolucję w ostatnich kilkunastu latach. Stały się o wiele bardziej interaktywne, dłuższe, ciekawsze pod względem fabuły. Grafika także ewoluowała. Technologia wciąż idzie do przodu, a więc możlwości co do tworzenia gier wideo poszerzają się. Oprócz gier komputerowych, w dzisiejszych czasach istnieje też wiele gier na konsolę. Gry stały się czymś powszechnym. Większość ludzi wie co to gra. Nie ulega wątpliwości fakt, że wielu ludzi stało się prawdziwymi maniakami gier. Potrafią przesiedzieć przed komputerem wiele godzin dziennie. Jedni ludzie powiedzą, że takie historie potwierdzają to, iż gry wideo są złe, uzależniają i dlatego właśnie powinny zniknąć z rynku. Inni stwierdzą, że to zależy od danej osoby. Przecież nie każdy musi tyle grać. Jedni to lubią, inni nie. Wielu ludzi przeraża jednak fakt, iż gry komputerowe nie raz doprowadziły nie tylko do pogorszenia się stanu psychicznego danych osób, ale doprowadziły nawet do śmierci!

Gry - dobry czy zło?

Gry komputerowe wniosły na rynek pracy wiele nowych posad. Przy tworzeniu jednej gry może pracować nawet kilkaset osób, a więc przyczyniły się one niejako do swoistego spadku bezrobocia. Na wielu stronach lub forach internetowych (np.: http://centralpc.cba.pl/ ) możemy przeczytać, iż gry przyczyniły się także do rozwoju społecznego. Wielu ludzi poznaje się właśnie dzięki grom. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się gry MMORPG (Massive Multiplayer Online Role Playing Game), w których to gracze mogą dołączać do serwerów i grać wraz z tysiącami innych graczy naraz i nawiązywać przez to nowe znajomości. Istnieje również wiele gier edukacyjnych, które bawią i uczą dzieci. Wspominając o dzieciach, można zauważyć tendencję, iż dzieci coraz rzadziej biorą udział w życiu realnym, natomiast więcej czasu poświęcają "wirtualnemu" życiu.

Konkludując, nie jesteśmy w stanie jednogłośnie stwierdzić czy gry są dobre lub złe. Każdy ma na ten temat odmienną opinię i reszta społeczeństwa powinna to uszanować. Jedno jest pewne - gry stają sie coraz bardziej popularne, dorównują filmom pod względem rozrywki, ale też konsumują dużo czasu. Według mnie, gry to nowa forma kultury, która zdobywa coraz większe uznanie i poparcie. Potwierdzają to portale typu "Central PC" http://centralpc.cba.pl/ , które zaopatrzają użytkowników w wiele ciekawych informacji nie tylko na temat gier, ale także na temat ciągle polepszającego się sprzętu komputerowego, a także wielu nowinek z Internetu. Dostarczają informacji na temat wszystkiego o komputerach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena