Energia odnawialna to temat coraz częściej poruszany w Polsce i na świecie. W tym zakresie warto rozważyć dwa aspekty: ochronę środowiska oraz oszczędności finansowe. Zaś Targi to fantastyczna okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami i firmami oferującymi dobre rozwiązania w tym zakresie.

Data dodania: 2015-07-23

Wyświetleń: 1162

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Targi energii odnawialnej: gdzie warto pojechać

Energia odnawialna na dobre wpisała się już w myślenie zarówno osób prywatnych jak i przedstawicieli różnych instytucji. Wynika to z jednej strony z konieczności szukania oszczędności ze względu na kryzys gospodarczy, a z drugiej na proekologiczne spojrzenie na otaczający nas świat. 

Nie da się ukryć, że również unijne podejście do środowiska i narzucane normy związane z ograniczeniami emisji szkodliwych związków do atmosfery spowodowały, że w tym temacie coś się wreszcie ruszyło. W ramach energii odnawialnej mamy do czynienia z energią słoneczną czyli kolektorami słonecznymi do podgrzewania wody oraz instalacjami fotowoltaicznymi do produkcji prądu. Innymi źródłami są wiatraki, pompy ciepła czerpiące energię z gruntu, biomasa do ogrzewania czy biopaliwa z odpadów.

Wiadomo, że jak jakaś branża zaczyna się intensywnie rozwijać, a tak się staje z OZE (Odnawialnymi Źródłami Energii) w związku z wejściem w życie programu Prosument, to coraz więcej osób i instytucji jest zainteresowanych wymianą doświadczeń i nawiązywaniem kontaktów handlowych. Najlepszym sposobem na to jest uczestnictwo w targach tematycznych.

Z roku na rok przybywa imprez targowych na temat odnawialnych źródeł energii. Są to albo typowo krajowe wydarzenia, albo polskie odpowiedniki targów zagranicznych.

Na które z nich warto się, zatem wybrać?

W tym roku już się nie uda, ale na pewno warto zarezerwować sobie czas na maj przyszłego roku, by uczestniczyć w polskiej edycji Targów Greenpower (w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich). Można tam nie tylko nawiązać kontakty handlowe z przedstawicielami polskich i europejskich firm, ale i dokształcić się na licznych wykładach i seminariach tematycznych.

Przed czerwcem 2016 warto sprawdzić, gdzie odbędzie się Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii, który organizowany jest pod patronatem Komisji Europejskiej. W tym roku odbył się na AGH w Krakowie.

Czerwiec to był również miesiąc Targów Intersolar w Monachium.

W tym roku koniecznie trzeba się wybrać we wrześniu na Międzynarodowe Targi Renexpo, które odbędą się w Warszawie w Centrum EXPO XXI. W tematyce targów można znaleźć wszystko, co jest związane z OZE: innowacyjne wykorzystanie energii, usługi, inteligentna dystrybucja energii. Omawiane będą również kwestie polityki Unii Europejskiej w odniesieniu do OZE oraz sposobów finansowania takich inwestycji ze środków unijnych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena