Na czym polega medycyna estetyczna? Jakie są korzyści z tego typu zabiegów? Czym różni się medycyna od kosmetologii estetycznej? 

Data dodania: 2015-06-14

Wyświetleń: 1642

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Medycyna estetyczna pozwala na uzyskanie podobnych efektów jak przy użyciu skalpela, jednak w tym przypadku operacja nie jest konieczna - rezultaty otrzymuje się w inny sposób.

Wiele osób kojarzy medycynę estetyczną z powstrzymywaniem objawów starzenia się skóry. Rzeczywiście, wchodzi to w skład tej dziedziny. Dzięki odpowiednim zabiegom możliwe jest nieoperacyjne usuwanie zmarszczek, poprawienie jędrności skóry i likwidacja przebarwień. Do pomocy używa się nie tylko lasera, ale także różnego rodzaju peelingów. Coraz popularniejsze staje się również ostrzykiwanie skóry różnymi substancjami. Skuteczny w danym przypadku może okazać się kwas hialuronowy - poprawiający jędrność jak i osocze - wpływające korzystnie na wygląd cery.

Przy pomocy odpowiednich zabiegów możliwe jest nie tylko zmniejszenie zmarszczek czy zamknięcie rozszerzonych porów. Dermabrazja i mikrodermabrazja pozwalają między innymi na zmniejszenie lub rozjaśnienie blizn po oparzeniach. Efekty zależą jednak od tego, jak szybko pacjent zdecyduje się na terapię. Także w przypadku zwykłych zmarszczek lepiej jest zdecydować się na zabiegi wcześniej, gdy problem nie jest jeszcze zbyt poważny. Wtedy rezultaty są znacznie lepsze.

Medycyna estetyczna może również pomóc w przypadku nadmiernej potliwości. Warto to rozważyć zwłaszcza w sytuacji, gdy nawet specjalistyczne dezodoranty nie radzą sobie z problemem. Do tego celu nie wykorzystuje się skalpela, ale specjalne urządzenie wysyłające ultradźwięki. Ten zabieg ma tę zaletę, iż jest bardzo skuteczny a dodatkowo nie trzeba go powtarzać. Oprócz takiej metody istnieją także inne zabiegi, na przykład wstrzykiwanie botoksu, ale one wymagają już powtarzania przynajmniej co pół roku.

Nie każdy może poddać się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. Przed jakimkolwiek działaniem z pacjentem rozmawia zwykle lekarz. Trzeba bowiem pamiętać, że tego typu zabiegi są poważniejsze niż standardowe zabiegi kosmetyczne. 

Mimo wszystko zabiegi medycyny estetycznej są coraz bardziej popularne. Upodabniamy się tutaj do zachodu, a w szczególności do USA, gdzie większość z kobiet chociaż raz skorzystała z tego typu zabiegów. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena