26 maja to dzień wyjątkowy, w którym możemy podziękować naszym mamom za trud włożony w nasze wychowanie. Każda mama na pewno doceni nawet najmniejszy prezent, dla większości z nich liczy się bowiem przede wszystkim pamięć. W tym dniu warto jednak zaskoczyć swoją mamę nietypowym prezentem, aby na jej twarzy zagościł prawdziwy uśmiech. 

Data dodania: 2015-05-21

Wyświetleń: 1426

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dzień z mamą

W dzisiejszych czasach nieustannie narzekamy na brak czasu i żyjemy w ciągłym biegu. Często z naszymi mamami rozmawiamy tylko przez telefon, pośpiesznie przekazując informacje o najważniejszych wydarzeniach w naszym życiu. Dzień Matki to dobry czas aby zwolnić i nadrobić zaległości. Dla mamy najlepszym prezentem będzie nasz czas. Możemy zabrać ją do kina lub teatru, zaprosić na obiad lub zorganizować piknik w parku. Mamy z córkami na pewno będą dobrze bawić się na wspólnych zakupach, po których można odwiedzić salon kosmetyczny. Warto także wypytać mamę o jej marzenia, nawet te najbardziej przyziemne i spróbować któreś z nich spełnić.

Zrób to sam

Najmłodsi wręczają swoim mamą własnoręcznie przygotowane laurki. Może nawet po kilkunastu latach przerwy warto wrócić do tego pięknego zwyczaju? Każda mama doceni trud włożony w samodzielne zrobienie prezentu. Specjalnie na ten dzień możemy upiec także tort lub ciasto dla mamy. Zazwyczaj to one rozpieszczają nasze podniebienia, więc warto zrobić to samo dla nich. Postarajmy się również, aby w tym dniu nasza mama miała wolne od codziennych obowiązków. Jeżeli nie da się wyciągnąć na obiad na mieście, to zastąpmy ją w kuchni. Przygotujmy jej ulubione potrawy i zaprośmy do stołu pozostałych członków rodziny.

Klasyczne prezenty

W tym wyjątkowym dniu warto wręczyć mamie prezent, który naprawdę przypadnie jej do gustu. Zamiast tradycyjnego zestawu w postaci bombonierki i kwiatów warto postawić na podarunki bardziej spersonalizowane. Niezawodnym prezentem jest biżuteria – nie musimy kupować diamentów, wystarczą delikatne i klasyczne kolczyki, które mama będzie mogła zakładać na co dzień. Mamie możemy podarować także bilety do teatru, opery czy filharmonii. Wejściówka powinna być podwójna, aby nasza mama mogła zabrać ze sobą ukochanego lub przyjaciółkę, może się nawet okazać, że najbardziej ucieszy ją nasze towarzystwo. Czytająca mama na pewno doceni nową książkę jej ulubionego autora, jednak przed zakupem warto sprawdzić, czy przypadkiem nie ma jej już na półce. Dla mam, które nie boją się technologicznych nowinek dobrym prezentem może być czytnik książek. Nie męczy on wzroku tak jak tradycyjna książka, na jego korzyść przemawia także możliwość powiększania czcionki i dostosowania jej do naszych możliwości. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena