Celem każdego listu motywacyjnego jest zostać zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną.

Data dodania: 2015-04-10

Wyświetleń: 1431

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak Zakończyć Dobry List Motywacyjny

Nie ma sensu tworzyć takiego listu, jeśli z góry zakładasz, że potencjalny pracodawca nie będzie zainteresowany umówieniem się z Tobą na spotkanie. 

Skuteczne rozpoczęcie listu i jego rozwinięcie jeszcze nie gwarantują pełnego sukcesu. Trzeba pójść za ciosem i przygotować zakończenie, które zapewni Ci spotkanie z pracodawcą.

3 możliwości jak zakończyć dobry list motywacyjny


1. Poinformuj pracodawcę, kiedy się z nim skontaktujesz

Skuteczny sposób na pokazanie, że jesteś naprawdę zainteresowany pracą w danej firmie i kontrolujesz bieg wydarzeń. Końcowa fraza może wyglądać tak:

„Jestem gotowy zarabiać pieniądze dla Państwa firmy. Dlatego pozwolę sobie skontaktować się z Państwem na początku przyszłego tygodnia, w celu umówienia spotkania i przedstawienia szczegółów swojej oferty.”


2. Poinformuj pracodawcę, kiedy się z nim skontaktujesz i dasz mu możliwość wcześniejszego skontaktowania się z Tobą

Ta wersja zakończenia to właściwie delikatna modyfikacja poprzedniego. Wystarczy tylko dodać zdanie informujące o tym, że pracodawca może się z Tobą skontaktować od razu.

„Chętnie przedstawię Państwu swoją szczegółową ofertę współpracy, dlatego pozwolę sobie skontaktować się z Państwem w najbliższy wtorek. Jeśli jednak chcieliby Państwo spotkać się wcześniej, proszę o kontakt pod numerem telefonu … „


3. Bez przejmowania inicjatywy

To stanowczo najsłabsze z możliwych zakończeń. Oddajesz w ten sposób inicjatywę pracodawcy, czekając na telefon lub mail od niego.

„Wraz z listem motywacyjnym załączam moje CV. Jeśli są Państwo zainteresowani moją kandydaturą, będę wdzięczny za skontaktowanie się ze mną pod numerem telefonu …”

Przykłady zakończenia listu motywacyjnego

„Pragnę osobiście zaprezentować swoje umiejętności i przedyskutować rozwiązania, które mogę zaoferować firmie. W najbliższy poniedziałek skontaktuję się z Pańską asystentką, w celu umówienia terminu naszej rozmowy.”

„Możliwości pracy oferowane przez Pańską firmę są niezwykle interesujące, mam więc nadzieję, że spełnię wszystkie niezbędne warunki, żeby z Państwem współpracować. Na początku przyszłego tygodnia wyślę do Pana e-mail, w celu umówienia spotkania.”

„Mam nadzieję, że odegram znaczącą rolę w rozwoju Państwa firmy. Skontaktuję się z Państwem w przyszłym tygodniu, w celu umówienia się na spotkanie, na którym omówimy naszą dalszą współpracę.”

„List motywacyjny pozostawia wiele niedopowiedzianych kwestii. Dlaczego więc nie mielibyśmy się spotkać? Jeśli potrzebuje Pan dodatkowych szczegółów przed naszą rozmową, proszę o telefon pod numerem … Jeśli natomiast wszystko jest oczywiste, wyślę e-mail, w celu umówienia spotkania.”

„Być może moglibyśmy się spotkać i omówić sposoby, dzięki którym Pańska firma znacznie zaoszczędzi czas i pieniądze? Jestem gotowy na spotkanie w standardowych godzinach pracy lub po nich. Pozwolę sobie przedzwonić w przyszłym tygodniu i umówić rozmowę.”

Inaczej niż standardowo, ale na dzisiejszym rynku pracy trzeba umieć wykazać inicjatywę. Nawet jeśli wydaje Ci się to trochę zbyt bezpośrednie, warto zaryzykować i stworzyć przynajmniej jeden list motywacyjny, który choć trochę będzie wyróżniał się od pozostałych.

Czy odważysz się wysłać list motywacyjny z takim zakończeniem? A może znasz jeszcze lepsze...Poniżej zostaw komentarz

Licencja: Creative Commons
0 Ocena