W naszych zabieganych czasach zbyt często nie przykładamy wystarczającej uwagi do sygnałów, jakie wysyła nam nasz organizm. Zazwyczaj zaczynamy je dostrzegać, kiedy choroba jest już zaawansowana i wówczas nawet wizyta u najlepszego, najdroższego specjalisty, a także najkosztowniejsze zabiegi niestety nie mogą już pomóc.

Data dodania: 2015-03-31

Wyświetleń: 1338

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najczęściej lekceważone dolegliwości zdrowotne

Dlatego powinniśmy uważnie obserwować własny organizm i czujnie wychwytać nawet najdrobniejsze nieprawidłowości. Musimy pogodzić się z tym, że nasze ciało to nie świetnie działająca maszyna na długiej gwarancji, którą w razie usterki wymienimy na lepszy, nowszy model. Nasze zdrowie wymaga od nas cierpliwości i zaangażowania, organizmu nie zbyjemy łykamy naprędce suplementami diety, preparatami witaminowymi czy coraz silniejszymi lekami przeciwbólowymi.

Bóle głowy
Szczególnie wyczuleni powinniśmy być na najdrobniejsze objawy, ponieważ łatwo je zbagatelizować, co może się okazać tragiczne w skutkach. Nie zabijajmy bólu głowy środkami przeciwbólowymi - być może na krótką metę to pomoże, ale nie pozwoli odkryć przyczyny tego bólu. Może to stres, praca ponad siły, niewyspanie? A może przyczyna jest poważniejsza i ból głowy wskazuje na przykład na ostre nadciśnienie lub nowotwory układu nerwowego? Zamiast bezmyślnie łykać kolejną tabletkę, warto poddać się badaniom, które dokładnie określą przyczynę naszego bólu.

Chrapanie
Innym bardzo często lekceważoną dolegliwością, która może mieć poważny wpływ na stan naszego zdrowia, jest chrapanie. Dodatkowo komplikuje tu sprawę fakt, że najczęściej dotyczy ono mężczyzn, którzy zdecydowanie częściej od kobiet lekceważą swoje zdrowie i nie chcą się poddać leczeniu uważając to za niepotrzebna stratę czasu i pieniędzy.

A przecież chrapanie może wskazywać na wiele poważnych zaburzeń! Może na przykład oznaczać, że mamy nieprawidłowo zbudowany układ oddychania i konieczne jest na przykład wyprostowanie przegrody nosowej czy usunięcie polipów. Z kolei u dzieci może wskazywać na przerost migdałków. 

Chrapanie może doprowadzić nasz organizm do stanu permanentnego zmęczenia spowodowanego niedotlenieniem organizmu. Mimo długiego snu będziemy niewyspani i rozdrażnieni, nierzadko czekają nas również problemy z koncentracją i pamięcią. Cierpi także nasze libido, a u mężczyzna pojawiają się problemy z erekcją.

Wobec powyższego chrapanie powinno wywoływać naszą odpowiednią reakcję, nie możemy udawać, że problem nie istnieje.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena