Organizując wieczór kawalerski należy pamiętać o zaplanowaniu wieczoru. Często cała impreza odbywa się w klubie, jednak równie oryginalnym pomysłem jest wydzielenie części czasu na spokojne spotkanie w mieszkaniu, no, prawie spokojne. Można wtedypogadać i postraszyć pana młodego przyszłym życiem małżeńskim. A przy okazji napić się przy grach towarzyskich.

Data dodania: 2015-02-27

Wyświetleń: 1495

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gry na wieczór kawalerski

Alkochińczyk – klasyka gatunku

Na tę okazję stworzone zostały przeróżne gry z wykorzystaniem alkoholu. Najczęściej trzeba pić za karę, jednak co to za kara... Alkochińczyk na szczęście jest sprawiedliwy i rozdziela każdemu kolejki mniej więcej po równo. Często padają w nim komendy „wszyscy piją” lub „pije ten kto ma brata”. W zasadzie każde pole informuje nas o tym, że ktoś pije. Jest to dobra rozrywka na rozpoczęcie imprezy, tylko nie dajcie się ponieść emocjom, aby któryś z Was od razu imprezy nie zakończył.

 

Nietrzeźwa ruletka

W Ameryce ciężko wyobrazić sobie wieczór kawalerski bez wizyty w kasynie. W naszym kraju nie jest to jednak aż tak popularna rozrywka i w mniejszych miastach nie ma możliwości wyskoczenia na pokera czy Black Jacka... Można temu jednak zaradzić, gdyż istnieje specjalna ruletka do uprawiania hazardu w domu. Nie gramy jednak na pieniądze, lecz na kieliszki wódki – w tej zabawie nie ma więc przegranych!

 

Imprezowe szachy

Prawdziwa gratka dla fanów tej klasycznej gry. Możesz się wcielić w postać gwiazdy tego sportu Garri Kasparowa, jednak będzie ci nieco ciężej zachować trzeźwość umysłu. Trzeźwość to odpowiednie słowo – zamiast tradycyjnych pionków w zestawie znajdują się kieliszki z rysunkami poszczególnych figur, i kiedy przeciwnik będzie niszczył Twoją armię, Ty musisz wypijać kolejne kolejki.

 

Tradycyjne statki, czyli „trafiony zatopiony”

Pamiętasz jak na nudnych lekcjach biologii w podstawówce grałeś z kumplami w statki na zabicie nudy? Możesz wrócić do tamtych czasów również w życiu dorosłym. W tej wersji gry jednak nie niszczysz okrętów swojego przeciwnika, lecz z każdym trafionym strzałem zmuszasz go do wypicia kolejki. Miejmy jednak nadzieję, że w szkole nie umknęła Ci informacja o szkodliwym wpływie nadmiernego picia alkoholu na Twoją wątrobę...

 

Świetne gry z wykorzystaniem telewizora

Jeżeli jednak już się spotkaliście na wieczorze kawalerskim i okazało się że żaden z Was nie przyniósł żadnej gry, poradzicie sobie w inny sposób. Ostatnimi czasy wyjątkowo modne stała się zabawa, w której na ekranie telewizora przykleja się wąsy w dowolnym miejscy, lub na jego rogu zakłada się czapkę i wszyscy piją w momencie, kiedy dołączone akcesoria będą pasowały do któregoś z aktorów w filmie. Inną wersja tej zabawy jest poleganie na wyrazach wypowiadanych przez bohaterów. Ustalacie słowo klucz, powiedzmy „jabłko” i za każdym razem, kiedy ktoś wypowie zdanie z tym hasłem, przechylacie swoje kieliszki.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena