Alkochińczyk – klasyka gatunku
Na tę okazję stworzone zostały przeróżne gry z wykorzystaniem alkoholu. Najczęściej trzeba pić za karę, jednak co to za kara... Alkochińczyk na szczęście jest sprawiedliwy i rozdziela każdemu kolejki mniej więcej po równo. Często padają w nim komendy „wszyscy piją” lub „pije ten kto ma brata”. W zasadzie każde pole informuje nas o tym, że ktoś pije. Jest to dobra rozrywka na rozpoczęcie imprezy, tylko nie dajcie się ponieść emocjom, aby któryś z Was od razu imprezy nie zakończył.
Nietrzeźwa ruletka
W Ameryce ciężko wyobrazić sobie wieczór kawalerski bez wizyty w kasynie. W naszym kraju nie jest to jednak aż tak popularna rozrywka i w mniejszych miastach nie ma możliwości wyskoczenia na pokera czy Black Jacka... Można temu jednak zaradzić, gdyż istnieje specjalna ruletka do uprawiania hazardu w domu. Nie gramy jednak na pieniądze, lecz na kieliszki wódki – w tej zabawie nie ma więc przegranych!
Imprezowe szachy
Prawdziwa gratka dla fanów tej klasycznej gry. Możesz się wcielić w postać gwiazdy tego sportu Garri Kasparowa, jednak będzie ci nieco ciężej zachować trzeźwość umysłu. Trzeźwość to odpowiednie słowo – zamiast tradycyjnych pionków w zestawie znajdują się kieliszki z rysunkami poszczególnych figur, i kiedy przeciwnik będzie niszczył Twoją armię, Ty musisz wypijać kolejne kolejki.
Tradycyjne statki, czyli „trafiony zatopiony”
Pamiętasz jak na nudnych lekcjach biologii w podstawówce grałeś z kumplami w statki na zabicie nudy? Możesz wrócić do tamtych czasów również w życiu dorosłym. W tej wersji gry jednak nie niszczysz okrętów swojego przeciwnika, lecz z każdym trafionym strzałem zmuszasz go do wypicia kolejki. Miejmy jednak nadzieję, że w szkole nie umknęła Ci informacja o szkodliwym wpływie nadmiernego picia alkoholu na Twoją wątrobę...
Świetne gry z wykorzystaniem telewizora
Jeżeli jednak już się spotkaliście na wieczorze kawalerskim i okazało się że żaden z Was nie przyniósł żadnej gry, poradzicie sobie w inny sposób. Ostatnimi czasy wyjątkowo modne stała się zabawa, w której na ekranie telewizora przykleja się wąsy w dowolnym miejscy, lub na jego rogu zakłada się czapkę i wszyscy piją w momencie, kiedy dołączone akcesoria będą pasowały do któregoś z aktorów w filmie. Inną wersja tej zabawy jest poleganie na wyrazach wypowiadanych przez bohaterów. Ustalacie słowo klucz, powiedzmy „jabłko” i za każdym razem, kiedy ktoś wypowie zdanie z tym hasłem, przechylacie swoje kieliszki.