GPS w samochodzie pokazuje drogę do celu i ułatwia jazdę. Nowe urządzenia posiadają wideorejestratory, czyli kamery do nagrywania tego, co się dzieje na bieżąco na drodze przed lub za samochodem, którym się poruszasz. Sprawdź, kiedy taka kamera może się przydać.

Data dodania: 2015-02-26

Wyświetleń: 1444

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

GPS z kamerą w aucie – kiedy może być przydatny?

Czarna skrzynka w samochodzie

Kamerka w aucie nazywana jest czarną skrzynką – nagrywa szczegółowo drogę, którą pokonujesz samochodem. Niektóre urządzenia posiadają dodatkowo nawigację satelitarną. Cena solidnego GPS-a z kamerą (lub kamery z GPS-em) zaczyna się już od 200 zł. Poniżej przedstawiamy kilka zalet połączenia nawigacji z funkcją rejestracji obrazu.

Kamera nagrywa zdarzenia drogowe

Dzięki tej funkcjonalności są mniejsze wątpliwości w przypadku ustalania sprawcy wypadku. Gdy kierowca ucieka z miejsca zdarzenia, łatwiej go zidentyfikować po numerach wozu na nagraniu. Nakręcone wideo może być materiałem dowodowym w sądzie. W ten sposób kamera może posłużyć do wyegzekwowania praw. Zarejestrowany GPS ułatwia również ustalenie trasy, łącznie z prędkością, którą jechał właściciel auta w momencie kolizji.

Może uchronić przed nieuzasadnionym mandatem

Wyobraź sobie, że jedziesz dozwoloną prędkością i zatrzymuje cię policja, która chce wręczyć ci mandat za przekroczenie limitu szybkości. Jeśli masz pewność, że nie złamałeś przepisów, możesz posłużyć się nagraniem i odwołać od niesłusznego mandatu.

Umożliwia nagrywanie trasy

Ułatwia tym samym zaplanowanie trasy na przyszłości. Pozwala również na przeliczenie ilości pokonanych kilometrów. Przydaje się również na wakacjach – umożliwia nagranie ciekawych widoków i tworzenie pamiątek filmowych z podróży.

Umożliwia monitorowanie pojazdów w transporcie drogowym

To dobre rozwiązanie dla właścicieli firm - pozwala kontrolować załogę i sprawdzać, czy kierujący pracownicy trzymają się wyznaczonych tras. W taksówce wewnętrzna kamera jest ochroną dla kierowcy przed niebezpiecznymi zachowaniami klientów

Nagrania z kamery można wykorzystywać w ośrodkach nauki jazdy

Dzięki wideo instruktor może omawiać konkretne zachowania lub błędy osób uczących się jeździć. To ułatwia zrozumienie zasad i zobrazowanie przepisów drogowych.


Na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Przed wyborem sprawdź wszystkie parametry urządzenia – ważna jest jakość obrazu i możliwość podłączenia kamery do gniazdka samochodowego. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj obsługiwanych map – najbardziej funkcjonalne są mapy Google, głównie ze względu na ich powszechność i łatwość aktualizacji.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena