Twarz jest naszą wizytówką. To ona jest zwierciadłem duszy, na niej widać wszystkie emocje takie jak radość, ale również emocje, które często wolelibyśmy ukryć tj. smutek, stres, zmęczenie. Dlatego też pielęgnacja skóry twarzy jest tak istotna.

Data dodania: 2014-11-06

Wyświetleń: 1601

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kompendium wiedzy o botoksie

Gabinety medycyny estetycznej mają w swej ofercie skuteczne zabiegi pozwalające na zadbanie o kondycję skóry twarzy takie jak np. mezoterapia, botoks, iniekcje kwasu hialuronowego, wolumetria, peelingi medyczne i wiele innych. Pacjenci często przed zdecydowaniem się na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej przygotowują się do niej poprzez szukanie informacji na licznych forach internetowych. Jednak często informacje znalezione w internecie są niekompletne i nierzetelne. W trosce o naszych pacjentów przygotowaliśmy kompendium wiedzy o botoksie.

PRZYCZYNY POWSTAWANIA ZMARSZCZEK

Częste marszczenie brwi lub mrużenie oczu powoduje kurczenie się mięśni, a tym samym formowanie się zmarszczek. Z upływem czasu skóra naturalnie traci elastyczność, przez co zmarszczki pogłębiają się. Utrata jędrności skóry i zmarszczki nadają twarzy zmęczony, smutny wygląd.

LECZENIE ZMARSZCZEK ZA POMOCĄ BOTOKSU

Toksyna botulinowa, popularnie nazywana botoksem, jest sprawdzoną, bezpieczną i skuteczną metodą likwidowania zmarszczek mimicznych. Botoks wstrzyknięty w odpowiedni obszar twarzy blokuje przewodnictwo nerwowe. Dzięki blokadzie nerwowej mięśnie przestają się kurczyć, a zmarszczki wygładzają się.

GŁÓWNE ZASTOSOWANIE BOTOKSU W GABINECIE MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Wstrzykiwanie botoksu ma na celu likwidację zmarszczek górnej 1/3 twarzy, do których zaliczamy zmarszczki poziome czoła, zmarszczki pionowe między brwiami (tzw. lwia zmarszczka lub zmarszczka złości) i kurze łapki. Botoks jest również niezastąpioną metodą walki z nadpotliwością czoła, pach, stóp i dłoni.

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM Z UŻYCIEM BOTOKSU

Na kilka dni przed iniekcją botoksu należy unikać przyjmowania aspirynyi innych leków przeciwzapalnych (lub odstawić je po konsultacji z lekarzem, który przepisał lek).

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU Z UŻYCIEM BOTOKSU

Do bezwzględnych przeciwwskazań do stosowania botoksu należą:

- wiek pacjenta poniżej 18 roku życia i powyżej 65 roku życia,
- nadwrażliwość na toksynę botulionową (botoks) lub na substancje pomocnicze leku,
- uogólnione zaburzenia czynności mięśniowej (np. miastenia gravis, zespół Lamberta-Eatona),
- obecność zakażenia lub stanu zapalnego w miejscu planowanego wstrzyknięcia botoksu,
- ciąża, okres laktacji,

JAK PRZEBIEGA ZABIEG Z UŻYCIEM BOTOKSU

Lekarz medycyny estetycznej oczyszcza twarz i odkaża miejsce ostrzykiwania. Następnie pacjent jest proszony o wykonanie ruchów mięśni twarzy (np. zmarszczenie czoła) w celu ich odpowiedniej identyfikacji. Określenie odpowiednich punktów iniekcji, jak również ich oznaczenie (np. kredką), jest kluczowym etap zabiegu. Precyzja iniekcji botoksu oraz odpowiedni dobór dawki leku i jego rozcieńczenia warunkują skuteczność zabiegu.

ZALECENIA PO ZABIEGU Z UŻYCIEM BOTOKSU

W miejscu iniekcji botoksu pacjenci mogą odczuwać lekki mrowienie i tkliwość, które są przejściowym objawem i wynikają z przerwania ciągłości skóry. Do końca dnia, którego miał miejsce zabieg, nie należy dotykać i masować obszaru ostrzykniętegobotoksem. Tego samego dnia należy zrezygnować również intensywnych ćwiczeń fizycznych, spożywania alkoholu, ekspozycji na słońce, korzystania z sauny, podróży samolotem, nurkowania. Przez okres około 4 godzin po zabiegu nie wolno także schylać głowy (np. przy zawiązywaniu butów).

EFEKT ZABIEGU Z UŻYCIEM BOTOKSU

Idealnie gładka skóra. Botoks (toksyna botulinowa) stanowi wysoce skuteczne i całkowicie bezpieczne narzędzie dostępne w gabinetach medycyny estetycznej. Opóźnienie starzenia się skóry poprawia wygląd i samopoczucie pacjentów. Zabiegi toksyną botulinową powinny być jednak wykonywane wyłącznie w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena