Lokata w banku to synonim bezpieczeństwa naszych oszczędności. Wbrew pozorom nie jest to przywilej dany tylko zamożnym. Nawet niewielkie kwoty możemy umieścić na lokacie i pozwolić im rosnąć. Ale jak wybrać tę najlepszą?

Data dodania: 2014-10-08

Wyświetleń: 1189

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zanim wybierzesz lokatę

Lokata lokacie nierówna, nasze potrzeby też są różne, dlatego warto zorientować się, co banki mają nam do zaoferowania. Wybór najlepszej, najbardziej odpowiadającej naszym oczekiwaniom lokaty, to nie taka prosta sprawa. Należy wziąć pod uwagę nie tylko wysokość jej oprocentowania, ale
też wiele innych czynników. Przede wszystkim należy ustalić jakiej wysokości kwotą dysponujemy i na jak długo chcemy ją ulokować w banku. Zwykle minimalna kwota wynosi tysiąc złotych. Jeżeli jednak dysponujemy większą gotówką, warto się zastanowić, czy nie byłoby korzystniej umieścić jej na kilku lokatach. Nie wszyscy jednak jesteśmy urodzonymi ekonomistami, dlatego lepiej zasięgnąć rady specjalistów.

Dużą pomocą w wyborze, odpowiadającej naszym potrzebom, lokaty może być ranking lokat. Ranking ten tworzony jest na podstawie danych publikowanych przez poszczególne banki i przedstawia aktualne oprocentowanie poszczególnych lokat. Ranking pozwala również porównać ze sobą różne rodzaje lokat oferowanych przez różne banki. Należy pamiętać, że oprocentowanie i inne parametry lokat się zmieniają i dlatego ranking lokat publikowany jest co miesiąc. Ranking ten, prócz szczegółowych wyliczeń dotyczących oprocentowania, dostarczy nam również innych istotnych informacji. Dowiemy się z niego jakie bank stawia wymagania chcącym założyć lokatę, jaka jest kwota minimalna i maksymalna potrzebna do założenia lokaty, jakie są wysokości opłat za wcześniejsze zerwanie lokaty i w jakim terminie lokatę można założyć.
Niektórych pewnie zainteresuje czy lokatę można założyć i obsługiwać online i czy do jej założenia potrzebne jest posiadanie konta w wybranym banku. Tych informacji dostarcza nam ranking, dzięki któremu nie musi odwiedzać stron internetowych poszczególnych banków. Jedynie na pytanie, co zrobić z dobrze ulokowaną gotówką, gdy skończy nam się lokata, musimy odpowiedzieć sobie sami...                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena