Wybór perfum nie jest sprawą łatwą. Perfumy powinny być dopasowane do naszej skóry. Wraz z nią tworzą dopiero ostateczną kompozycję. Dlatego wszelkie rady znajomych nie są tutaj wskazane. Jak prawidłowo testować perfumy dowiesz się w tym artykule.

Data dodania: 2008-06-11

Wyświetleń: 7790

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wybór perfum jest sprawą bardzo indywidualną. Ciężko tak naprawdę stwierdzić czy dany zapach dla konkretnej osoby jest odpowiedni. Jest tak głównie, dlatego, że zapach testujemy z powietrza nosimy go natomiast na skórze, która wydziela swój indywidualny zapach. Połączenie tych dwóch czynników powoduje powstanie unikalnej kombinacji, unikalnego zapachu. Dlatego przy wyborze perfum żadne rady przyjaciół czy znajomych nie będą trafne. Aby wybrać swój ulubiony zapach należy po prostu przetestować perfumy samodzielnie.
Testowanie zapachów jest tylko teoretycznie procesem drogim. Testery czy próbki nie są na pewno tanie. Jednak luksusowe perfumerie oferują możliwość testowania zapachów. Służą do tego celu testery wystawione na półkach perfumerii oraz papierki. Te ostatnie wykorzystuje się do wąchania po uprzednim naniesieniu zapachu. Z uwagi na właściwości skóry ludzkiej papierki służą jedynie wstępnej ocenie zapachu.
Właściwego testowania dokonujemy poprzez naniesienie testera perfum na przeguby dłoni. Są to miejsca łatwo dostępne i przede wszystkim ciepłe co ułatwia wykształcanie się ostatecznego zapachu. Testowanie perfum powinniśmy przeprowadzać przy użyciu maksymalnie dwóch testerów na raz (po jednym na każdej dłoni). Nie ma sensu testowanie większej ilości zapachów, gdyż istnieje duże ryzyko wymieszania zapachów a także należy pamiętać, że z każdym zapachem nas nos staje się mniej wrażliwy. Testowanie powinniśmy przeprowadzać wcześniejszymi porami, wtedy nasz narząd powonienia jest w najlepszej formie.
Perfumy testujemy, oceniamy a wnioski notujemy. Po przetestowaniu pewnej puli zapachów na pewno będziemy w stanie wybrać najlepszy zapach. Jeśli zależy Ci na zaoszczędzeniu pieniędzy, samego zakupu można dokonać w perfumerii internetowej. Ceny tutaj są o wiele niższe (średnio o połowę) a terminy realizacji są bardzo krótkie. Nie musisz także obawiać się o oryginalność perfum. Dobra perfumeria internetowa nie sprzedaje podróbek.
Licencja: Creative Commons
-1 Ocena