Jak Holandia, to oczywiście Amsterdam. Jak Amsterdam, to muzea, kanały i wiele atrakcji, które warto zobaczyć nawet jesienią czy zimą. Miasto zapewnia całą gamę rozrywki czarując nas swoim niesamowitym klimatem, który szczególnie ujmuje w porze zimowej. Sezon turystyczny trwa tutaj okrągły rok!

Data dodania: 2014-10-02

Wyświetleń: 2477

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Amsterdam, co zwiedzić?

Przede wszystkim należy odwiedzić centrum miasta, zobaczymy tu niezwykłe stare kamienice poprzeplatane kanałami i pięknymi mostami. Stare uliczki zabiorą nas w niezapomnianą podróż do przeszłości. Po drodze natkniemy się na liczne coffee shopy, gdzie prócz tradycyjnych usług nastrojowych kawiarni można nabyć także marihuanę.

W Amsterdamie główną atrakcję turystyczną stanowią muzea, a jest ich około pięćdziesiąt. Najczęściej odwiedzane są Rijksmuzeum, Muzeum van Gogha oraz Stedelijkmuseum. Ale warte odwiedzenia są także m.in. muzeum Heinekena, Dom Anny Frank- małej żydowskiej dziewczynki, która podczas wojny pisała w ukryciu słynny „Dziennik”, Muzeum Biblii czy Muzeum Żeglugi.

Rijksmuzeum to odpowiednik naszego Muzeum Narodowego, Muzeum Państwowe. Jest najciekawsze i najlepiej wyposażone w całej Holandii. Możemy zobaczyć tutaj dzieła wybitnych malarzy, takich jak Rembrandt bądź Varmeer. Godną podziwu jest kolekcja sztuki orientalnej i holenderska kolekcja przedmiotów z okresu Złotego Wieku. W budynku jest całkowity zakaz fotografowania oraz filmowania. Jest to ewidentny numer jeden, jeśli chodzi o zwiedzanie miasta.

Van Gogh Museum położone jest całkiem niedaleko, jak sama nazwa wskazuje jest to największy na świecie zbiór obrazów, rysunków a także listów pisanych przez van Gogha. Muzeum składa się z nowoczesnego budynku zaprojektowanego przez słynnego architekta holenderskiego Rietvelda oraz z placu zieleni udostępnionego dla turystów.

Stedelijk Museum, czyli Muzeum Miejskie to oryginalny nowoczesny budynek na pierwszy rzut oka odróżniający się od reszty zabudowy. To miejsce przeznaczone jest szczególnie dla pasjonatów międzynarodowej sztuki współczesnej i designu. Oprócz bogatych wystaw stałych, muzeum organizuje także bardzo ciekawe wystawy czasowe oraz projekcje, wykłady, koncerty i inne wydarzenia.

Dom Anny Frank to stara kamienica, w której ukrywała się żydowska dziewczynka wraz ze swoją rodziną podczas II wojny światowej. Anna pisała słynne „Dzienniki”, które zostały przetłumaczone na wiele języków i doczekały się licznych ekranizacji. Nawet, jeśli ktoś nie słyszał o „Dziennikach”, warto odwiedzić muzeum, uzupełnione jest bowiem wystawą dotyczącą Holocaustu. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów w Amsterdamie.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena