Parki tematyczne nie od dziś stanowią duże źródło przychodów z turystyki. Czy to Legoland, czy Disneyland lub też atrakcyjne ostatnio Afrykaria na całym swiecie przyciągają masę turystów rocznie.

Data dodania: 2015-07-22

Wyświetleń: 1134

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Walt Disney World Resort czyli Świat Disneya niedaleko Orlando w USA obejmuje 120 kilometrów kwadratowych. Oprócz  czterech oddzielnych parków tematycznych, dwóch parków wodnych, pól golfowych i terenów sportowych, znajduje się tu obszerna baza hotelowa i gastronomiczna, a w podziemnych tunelach ulokowane są budynki gospodarcze. Ponadto funkcjonuje tu osobny węzeł komunikacyjny, łączący wszystkie atrakcje. 

Jednym z czterech parków jest Magic Kingdom (Magiczne Królestwo) z rozpoznawalnym na całym świecie magicznym Zamkiem Kopciuszka- jest to najczęściej odwiedzany park rozrywki na świecie. Każdy z parków w Disneylandzie ma swój temat przewodni i podzielony jest na różne krainy. Pobyt w każdym z nich jest bardzo drogi, dlatego też internetowe fora są pełne rad dla tych, którzy chcą spędzić czas w Świecie Disneya możliwie jak najtaniej, ponadto odwiedzając także pobliskie Universal Studios. Disney to głównie świat dziecka, jednak poza sztampowymi atrakcjami dla dzieci istnieją tu również atrakcje „z dreszczykiem” dla starszych odwiedzających. Niektórymi z nich są symulacja lotu w rakiecie „Mission: Space” czy spadanie z „Wieży Strachu”.

Postać Walta Disneya dla Amerykanów jest bardzo ważna. Pierwszy park rozrywki otworzył już w 1955 roku. Obecnie na świecie istnieje pięć Disneylandów: w Kaliforni, na Florydzie, w Tokio , Paryżu i Hongkongu. w dzisiejszych czasach funkcjonują w nich również stacje telewizyjne, wytwórnie muzyczne, wydawnictwa i wytwórnie filmowe- jest to jedna wielka przestrzeń medialna.

Kolejnym parkiem jest Epcot, który można określić jako hołd złożony technologii przyszłości i postępowi cywilizacji. To miejsce „kosmicznych” przejażdżek i centrum odkrywania obcych kultur. Trzecim parkiem jest Disney Hollywood Studios, gdzie odwzorowano ulice Nowego Jorku czy San Francisco. Ostatni jest Animal Kingdom, w którym znajduje się ok. 250 gatunków zwierząt. Disneyland to także wielki ogród botaniczny, przy czym firma sama hoduje i uprawia rośliny.

Ważną kwestią są też pracownicy w Świecie Disneya, których nazywa się odpowiednio „obsadą”- jest ich ok. 64 tysiące. Muszą oni przestrzegać surowego regulaminu, wytyczającego ich specyficzny wygląd i zachowanie, a także przejść rozmaite szkolenia z filozofii Walta Disneya. Do pracy zatrudniani są tylko najlepsi…

Licencja: Creative Commons
0 Ocena