W ostatnich latach Londyn wzbogacił się o wiele nowych i naprawdę imponujących atrakcji.  To głównie za sprawą Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku oraz Diamentowego Jubileuszu królowej Elżbiety II. Które z nich już widzieliście?

Data dodania: 2014-09-17

Wyświetleń: 1711

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nowe atrakcje w londyńskiej panoramie

1. Największą inwestycją z igrzysk jest jednogłośnie majestatyczny Park Olimpijski. Stadion wraz z olbrzymimi trawnikami, pięknymi kwiatowymi ogrodami a także nadrzeczną promenadą na East Endzie. Niewątpliwie wzbogaca on londyński krajobraz i jest zarazem ciekawym obiektem architektonicznym.

2. Naczelne atrakcje w Londynie jest w stanie teraz przyćmić powstały dwa lata temu drapacz chmur - Shard, jest bowiem najwyższym (ponad 300 metrów) budynkiem w całej Europie zachodniej. Położony jest tuż przy London Bridge, nie można go pomylić z żadnym innym obiektem. Cała wieża mieści ekskluzywne apartamenty i restauracje. Ciekawą propozycją jest taras widokowy, z którego widok rozciąga się nawet na 40 mil. To gwarancja niezapomnianych przeżyć.

3. Jeśli mowa o punktach widokowych, należy wspomnieć o kolejce linowej Emirates łączącej dwa brzegi Tamizy. Kabiny zawieszone są na wysokości ok 90 metrów. Niestety, niesamowitym widokiem Londynu możemy cieszyć się zaledwie 10 minut. Dzięki temu z kolejki korzystają nawet mieszkańcy, spieszący się do pracy. Inwestycja została sfinansowana m.in. przez linie lotnicze Emirates, stąd jej nazwa. Jest to jednak spora konkurencja dla London Eye, bo kolejka zachwyca swą nowoczesnością i jest oryginalną atrakcją turystyczną.

4. Kolejny dreszczyk emocji dostarcza projekt "Up at the O2", czyli półtoragodzinna wspinaczka na arenę widowiskową O2 położoną w zakolu Tamizy na Peninsula Square we wschodniej części miasta. Uczestnik na pewno poczuje moc adrenaliny, dostanie specjalny strój oraz szelki zabezpieczające go przed upadkiem. Taka wyprawa kosztuje 25 funtów, a nad bezpieczeństwem turystów czuwa wyszkolony przewodnik. Widok z 55 metrów na panoramę miasta to niesamowite przeżycie, tym bardziej o zachodzie słońca.

5. Ale to nie wszystkie nowe atrakcje w Londynie. Do ich grona dołączyła również zakręcona wieża ArcelorMittal Orbit, której nazwa pochodzi od nazwiska najbogatszego człowieka Wielkiej Brytanii. Fanów architektury współczesnej urzeka brakiem konwencji i kreatywnością. Wykonana ze stali, wysoka na 115 metrów konstrukcja już stała się kolejnym symbolem stolicy. 

Licencja: Creative Commons
2 Ocena