Rozmowa kwalifikacyjna najczęściej bywa najważniejszym etapem poszukiwania atrakcyjnego ‎zatrudnienia. Właśnie z tego względu warto dobrze przygotować się do niej, nie tylko wysypiając ‎się czy wprawiając się w dobry humor, lecz także dbając o odpowiedni strój. Jak ubrać się na nią ‎oraz jakich zasad przestrzegać?

Data dodania: 2014-07-29

Wyświetleń: 737

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak okazuje się, jest ich całkiem sporo. Przyjrzyjmy się tym ‎najważniejszym.  

Kobiecy dress code 
Kostium lub damski garnitur powinien charakteryzować się jednolitą, dość stonowaną kolorystyką. ‎Bardzo dobrze sprawdzi się rozwiązanie klasyczne, czyli czerń, jednak można też pokusić się granat ‎czy nawet szarość. Spódnica powinna sięgać przynajmniej kolana, a pod nią powinny znajdować się ‎klasyczne rajstopy lub kabaretki (te drugie najlepiej sprawdzają się latem, kiedy temperatury na ‎zewnątrz są dość wysokie).

Dobrze jest założyć buty na średnim obcasie (5-6 centymetrów to ‎wysokość optymalna). Nie mogą one w żaden sposób odsłaniać palca, ani pięty. Jeżeli chodzi o ‎bluzkę, warto postawić na coś jasnego, ewentualnie pastelowego, pozbawionego jakichkolwiek ‎ozdób. Nie należy przesadzać z dekoltem, falbankami czy koronkami – jak zawsze w biznesowym ‎dress codzie, tak również i tutaj, panuje zasada, że im mniej ekstrawagancji, tym lepiej.  


Męski dress code
Męski dress code charakteryzuje się podobnymi zasadami do tych, jakie można przypisać ‎kobiecemu. Bardzo dobrze sprawdzi się klasyczny garnitur, występujący również w uniwersalnych ‎kolorach, to jest przede wszystkim w czerni, chociaż może też być on ciemnogranatowy czy ‎ciemnoszary.

Koszula powinna być na długi rękaw – również jednolitego koloru (najlepiej jasnego ‎lub ewentualnie pastelowego). Jej rękawy muszą być odrobinę krótsze niż rękawy marynarki, żeby ‎po prostu nie wystawały spod niej. Jeżeli chodzi o buty, stawia się na rozwiązanie klasyczne – ‎proste i eleganckie skórzane pantofle, które zostały idealnie wypastowane, sprawdzą się idealnie. ‎Do tego może dojść krawat, który został wręcz perfekcyjnie dopasowany do koszuli – posiada ‎podobną kolorystykę i nie posiada jakichkolwiek wzorów, które są raczej zarezerwowane na ‎spotkania prywatne.

W modzie biznesowej należy pamiętać o jeszcze jednym - casualu. To mniej formalny, ale wciąż biznesowy ubiór, który śmiało można założyć do pracy, jeśli np. w biurze obowiązują casualowe piątki (częsta praktyka). Do koszuli można założyć np. jeansy, panie mogą sobie pozwolić na luźniejsze sukienki.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena