Nie od dziś wiadomo, że zła dieta może być przyczyną wielu kłopotów z zasypianiem. Warto więc zwracać uwagę na to, co się je przed snem. Kolacja powinna być przede wszystkim lekkostrawna. Zalecane jest również zjedzenie ostatniego posiłku nie później niż na 2-3 godziny przed zaśnięciem. 

Data dodania: 2014-06-22

Wyświetleń: 868

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dzięki temu, do czasu położenia się spać, organizm zdąży przetworzyć spożyte produkty i nie będą one miały negatywnego wpływu na funkcjonowanie naszego układu pokarmowego.

Wiele osób ma problem z tym, że jedynym wartościowym posiłkiem, jaki mogą zjeść w ciągu dnia jest kolacja. Jest to spowodowane życiem w ciągłym biegu oraz pracą wypełnioną spotkaniami i innym ważnymi zajęciami. Nie ma się wtedy czasu na to, aby zjeść coś pożywanego i zdrowego. Niestety, ale osoby prowadzące taki tryb życia zazwyczaj lubią objadać się przed snem. Jest to dla nich sposób na nadgonienie kalorii, których nie udało im się spożyć w ciągu dnia. Jest to największy błąd jaki można popełnić. Kolacja powinna być posiłkiem lekkostrawnym, zawierającym dużą ilość warzyw i owoców. Dzięki temu, można będzie zapewnić sobie spokojny sen. Nie będzie się miało żadnych problemów z zaśnięciem. Prześpimy spokojnie całą noc, a rano obudzimy się wypoczęci.

Negatywny wpływ na sen może mieć również w naszej diecie zbyt duża ilość kofeiny. Przede wszystkim więc, jeśli chcemy mieć spokojny sen, powinniśmy ograniczyć spożywanie nie tylko kawy, ale również czekolady, herbaty oraz coca-coli. Są to produkty, w których stężenie kofeiny jest niezwykle wysokie. W związku z tym, nasz organizm zamiast przygotowywać się do snu, jest po prostu pobudzany. Ograniczenie spożywania tego typu produktów pozwala na uzyskanie spokojnego snu i pozbycie się problemów z bezsennością.

Dieta dla osób, mających problem z bezsennością, nie powinna również być obfita w alkohole. Spożywając napoje alkoholowe, co prawda zwiększamy swoje szanse na zaśnięcie, ale jakość takiego snu na pewno nie będzie zbyt duża. Nasz organizm nie będzie miał okazji w takich warunkach odpocząć.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena