Oglądając czasem znane aktorki w cokolwiek już starszym wieku, trudno nie odnieść wrażenia, że ich piękna figura jest tylko następstwem zastąpienia paru oryginalnych części zamiennikami i wielu, bardzo wielu godzin pracy najznamienitszych chirurgów.

Data dodania: 2014-06-16

Wyświetleń: 1333

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Być piękną bez bólu i operacji plastycznych

Ryzyko operacji

Choć piękno jest ideałem dla kobiety w każdym wieku, nie wszystkie decydują się na operacje plastyczne. Powodem jednak nie są jedynie ceny, ale także, a często przede wszystkim, ryzyko związane z operacją. Nawet stosunkowo prosta operacja takie ryzyko ze sobą niesie: nieprawidłowe użycie botoksu, niewyważony ruch skalpela, błąd przy szyciu niekiedy są najlżejszym do zniesienia rodzajem powikłań.

Po każdej operacji, nawet tej, która ogranicza się do bardzo niewielkiego naruszenia integralności skóry, pojawia się ryzyko powikłań – zakażenia w chirurgii estetycznej nie są może częste, natomiast zwykle powodują całkowite zniwelowanie efektów pracy lekarza. Rany, które nie chcą się prawidłowo goić, bliznowacieją, czasem jątrzą się prawie w nieskończoność, ograniczając już nie tylko samoocenę pacjentek, ale także utrudniając normalne funkcjonowanie. Trzeba przyznać, że nawet, gdyby ryzyko wynosiło tylko 3-4%, to stawka i tak jest wysoka.

Alternatywne rozwiązanie

Zamiast mniej lub bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, można urządzić gabinet zabiegowy w domu. Jedną z metod, która bardzo długo pozwala cieszyć się urodą, a nawet przywrócić to piękno, które czas już częściowo odebrał, jest magnetoledoterapia. Połączenie terapii polem magnetycznym (magnetostymulacji) z zabiegami fotoodmładzania światłem monochromatycznym daje doskonałe efekty, często znacznie przekraczające to, co mogliby osiągnąć lekarze. Co także jest warte odnotowania, ze stosowaniem Viofor JPS System nie wiąże się ryzyko nawet w połowie tak poważne, jak z operacjami plastycznymi. Urządzenia tego typu mogą dawać niepożądane efekty praktycznie wyłącznie wtedy, kiedy całkowicie zignoruje się instrukcję obsługi, jednak z zachowaniem zasad prawidłowego użytkowania, Viofor jest absolutnie bezpieczny bez względu na typ skóry, wrażliwość cery czy wiek.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Nie od dziś wiadomo, że profilaktyka jest skuteczniejsza, bezpieczniejsza i mniej dokuczliwa niż leczenie. Ta sama zasada obowiązuje i w medycynie estetycznej: można zapłacić po kilka, kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt tysięcy za pojedynczy zabieg, a można za cenę jednej operacji kupić urządzenie, które odpowiednio używane daje identyczny efekt. Zysk ekonomiczny jest chyba oczywisty, ale profilaktyka na co dzień to także zerowe ryzyko powikłań, możliwość korzystania z jej zalet w dowolnym czasie – bez terminu i długiej rekonwalescencji albo bólu, jaki towarzyszy gojeniu się często głębokich ran, jakie są potrzebne, aby operacje plastyczne dały zamierzony efekt.

Bez bólu zawsze lepiej

Operacje plastyczne, nawet jeśli nie dają żadnych powikłań, powodują najczęściej uciążliwy ból. Nierzadko są to operacje w bardzo dużym zakresie ingerujące w ciągłość tkanek (zwykle skóry, ale są też bardziej drastyczne procedury, wymagające na przykład modelowania kości), a zatem gojenie się ran jest procesem, który długo trwa, poważnie przy tym ograniczając normalną aktywność i powodując bardzo silny ból, ale czego się nie robi dla urody, prawda? Niby prawda, tylko po co ma boleć, skoro absolutnie nie musi? Wszystko jest tylko efektem doboru takiej, a nie innej metody leczniczej. Zanim więc zdecydujesz się na bolesne operacje plastyczne, sprawdź, ile korzyści może zapewnić Ci magnetostymulacja, fotoodmładzanie albo połączenie tych dwóch metod profilaktycznych.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena