Interkomy kasowe zbudowane są z głównej stacji, mikrofonu oraz zasilacza, a dzięki swojej komunikacyjnej funkcji umożliwiają zastosowanie przegród ochronnych (tj. ściana / szyba). Są to systemy nie wymagające żadnego dotyku.

Data dodania: 2014-04-01

Wyświetleń: 945

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Interkomy kasowe pracujące w układzie SIMPLEX (równoczesna komunikacja tylko w jedną stronę). Główna stacja składa się ze stacjonarnego mikrofonu, głośnika do odsłuchu z regulacją głośności oraz przełącznikiem włącz/wyłącz. Zdalna stacja składa się z mikrofonu oraz głośnika do odsłuchu z klawiszem do nawiązania komunikacji.

Oferowane na rynku interkomy kasowe charakteryzują się: wysoką jakością transmisji fonii, możliwość niezależnej regulacji wzmocnienia głośnika kasjera oraz głośnika klienta. Znajdują one zastosowanie głównie w: bankach, aptekach (zabezpieczenie przed bezpośrednim kontaktem z chorą osobą), stacjach paliw, sklepach nocnych, oknach podawczych.

Główne stacje interkomu z możliwością nawiązania połączenia głosowego o wysokiej jakości i prowadzenia rozmowy be zużycia rąk z pewnej odległości. Stacje interkomu wykonane są z stopu aluminium charakteryzują się dobrymi parametrami akustycznymi, ergonomiczną budową oraz łatwą obsługą. Mikrofon kasjera jest montowany na tzw. „gęsiej szyjce” elastycznym wysięgniku co zapewnia komfort pracy.

Istnieją także interkomy w wersji głośnomówiącej. Interkomy głośnomówiące to ulepszona wersja interkomów pozwalająca na bezdotykowe prowadzenie rozmów w ramach wspólnej sieci komunikacji wewnętrznej. Interkom głośnomówiący funkcjonuje w oparciu o wbudowany głośnik emitujący sygnał audio pochodzący od abonentów nawiązujących połączenie z urządzeniem. Szerokie możliwości zastosowań pozwalają na grupowanie stacji interkomowych i tworzenie sieci komunikacyjnych zróżnicowanych według indywidualnego statusu każdego z podłączonych urządzeń. 

Podstawowa funkcja interkomów kasowych czyli umożliwienie rozmowy pomiędzy dwiema osobami znajdujących się po dwóch stronach przegród (tzn. za szybą / ścianą) sprawia, że wykorzystuje się je głównie w środowisku personelu nadzorującego dane miejsce spotkań masowych, który nie powinien być wystawiony na osobisty kontakt z interesantami.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena