Ludzie uwielbiają przekraczać swoje własne granice. Każdy z nas czuje ogromną satysfakcję, kiedy uda mu się pokonać własne słabości. Zwłaszcza w sportach ekstremalnych, widać jak bardzo osiąganie postawionych sobie celów jest ważne.

Data dodania: 2014-02-28

Wyświetleń: 1172

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wykonywanie trików na rowerze

Wykonywanie trików na rowerach to właśnie jeden ze sportów ekstremalnych. Podczas gdy dla większości osób rower jest wygodnym środkiem transportu, dla kaskaderów rowerowych jest to narzędzie do wykonywania najróżniejszych akrobacji. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych trików wykonywanych na rowerach.

Stanie nieruchomo w miejscu to jeden z pierwszych trików rowerowych, który biorą na warsztat rowerowi kaskaderzy. Nie jest to wcale takie łatwe jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Trzeba umiejętnie balansować ciałem tak, żeby nie upaść. Trik wykonuje się na stojąco z trzymaniem rąk na hamulcach. Przy tej czynności kierownica powinna być skręcona jakieś 30- 40 centymetrów w stronę mocniejszej nogi. Silniejsza noga powinna natomiast być wyciągnięta z pedałem do przodu. Ćwicząc tę akrobację z pewnością trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

Równie popularnym trikiem na rowerze jest podniesienie przedniego koła w czasie jazdy. Ten trik znany jest w wielu sportach motorowych. W przypadku roweru do podniesienia mamy mniejszy ciężar i jest to zarówno zaletą, jak i wadą. Trik ten wykonuje się bez użycia hamulców. Po rozpędzeniu się należy tak przenieść ciężar ciała na tylne części roweru, by możliwe było oderwanie przedniego koła od ziemi. Efekt taki uzyskamy napierając na kierownicę, jednocześnie odchylając się do tyłu przy zgiętych łokciach.

Jednym z najbardziej widowiskowych trików są także podskoki w miejscu. Akrobacje wykonujemy na stojąco oraz z zaciągniętymi hamulcami. Początkiem tej figury jest stanie w miejscu, które opisywaliśmy w pierwszej kolejności. Kiedy czujemy, że zaczynamy tracić równowagę, należy oderwać się od ziemi i zacząć podskoki przekładając jedną nogę pod pedał. Lądowanie warto zamortyzować całym ciałem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena