Uprawianie sportu wymaga sporego przygotowania. Nasze ciało musi być odpowiednio zabezpieczone przed kontuzjami i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Jedną z rzeczy, o której nie można zapomnieć są okulary.

Data dodania: 2014-02-28

Wyświetleń: 1577

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Popularne marki okularów sportowych

W przypadku osób aktywnych najlepszym rozwiązaniem spośród wszystkich rodzajów okularów są okulary sportowe, które posiadają najróżniejsze funkcje, wspomagające komfort uprawiania pewnej aktywności fizycznej. Oczywiście na rynku znaleźć można wiele modeli różnych producentów. W tym artykule prezentujemy zestawienie dwóch najczęściej kupowanych marek – Uvex i Arctica.

Okulary obu marek zostały stworzone z myślą o praktycznie wszelkich sportach uprawianych na otwartej przestrzeni czy w zbiornikach wodnych. Zapewniają wysokiej klasy ochronę przed promieniami słonecznymi oraz niskimi temperaturami. Poszczególne modele posiadają także technologię anti-fog, która zapobiega zaparowaniu soczewek w wodzie, a także przy minusowych temperaturach.

Zarówno produkty Arctica jak i Uvex posiadają ogromny wachlarz modeli okularów. Z pewnością każdy sportowiec znajdzie coś dla siebie. Modele okularów różnią się nie tylko ilością funkcji dodatkowych, ale także wielkością i kształtem soczewek, wagą czy budową oprawek. Każdy z nich stara się być zauważony na rynku, stąd najróżniejsze kształty oprawek czy kolory soczewek przystosowane do uprawiania sportów w różnych warunkach atmosferycznych.

Większość amatorów nie jest jednak w stanie po wyglądzie rozpoznać czy z jakim modelem okularów mają do czynienia. Spostrzegawcze oko poradzi sobie z tym jednak bez problemu. Cechą rozpoznawczą marki Arctica są stosunkowo masywne oprawki. Jeśli lubimy czuć okulary na nosie to będzie to o wiele lepszy wybór niż lekkie oprawki marki Uvex. Porównując producentów pod względem cenowym trzeba przyznać, że okulary plasują się na podobnej półce cenowej.

Na czym więc polega istota wyboru pomiędzy okularami Arctica, a Uvex? Tak naprawdę jest to wybór między poszczególnymi modelami i ich funkcjonalnością, a nie podpisem producenta. Kupując okulary trzeba brać pod uwagę ich indywidualne cechy, które będą nam pomocne na co dzień.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena