Pokolenie Y – jest to nazwa, którą można określać ludzi urodzonych po 86 roku, ale to przede wszystkim nowy sposób podejścia do pracy i zarabiania. Przedstawiciele tej generacji (nazywani pokoleniem iPodów i klapek) charakteryzują się bardzo elastycznym i nieco roszczeniowym podejściem do pracy – zupełnie inaczej niż ich poprzednicy. Ci ludzie dorastali w świecie nowych technologii przez co stały się one dla nich naturalnym środowiskiem życia i pracy. Przedstawiciele pokolenia Y doskonale poruszają się w świecie nowych technologii, widzą świat jako globalną wioskę – w której z łatwością mogą się poruszać. Pracę traktują jako dodatek do życia, a nie jego główny cel – są jednak świadomi swoich umiejętności i walczą o wysokie wynagrodzenie i elastyczne warunki pracy. Nie są oni wiernymi pracownikami – cenią możliwość rozwoju i samorealizacji, a jeśli dana posada przestanie być dla nich atrakcyjna – bez wahania zmienią miejsce pracy. Igreki także coraz częściej decydują się na zarabianie na własny rachunek – czyli freelancing – tutaj to oni dyktują warunki, a praca nie ogranicza ich mobilności i wybranego stylu życia. Do tego, dzięki temu, że znają nowe rozwiązania, często korzystają z usług wirtualnych biur, dzięki czemu zyskują możliwości wielkiego biura, jednak bez konieczności kosztownego ich utrzymywania. Więcej o tym tutaj.
Grywalizacja, to pojęcie, które staje się coraz popularniejsze – zarówno w świecie reklamy i marketingu, jak i w podejściu do pracy. Oznacza ono zastosowanie reguł, wykorzystywanych w grach komputerowych – czyli wysokiej motywacji, systemu nagród i swoistej rywalizacji. Nowe pokolenie pracowników, potrzebuje nowych, stale dostarczanych bodźców, które będą stale podnosiły lub utrzymywały wysoki poziom motywacji. Tutaj praca nie powinna wpadać w rutynę – w korporacjach stosuje się tutaj klarowne systemy oceny własnej pracy i wydajności, a także możliwość zobaczenia jaką pozycję zajmuje się w firmie i ile brakuje nam do pozycji lidera. Dzięki temu, pracownicy sami chcą się rozwijać, a system nagród i kolejnych wyzwań – staje się skuteczną motywacją. Tutaj zarabianie staje się swoistą nagrodą za wygraną rozgrywkę, a do tego jest po prostu niezłą zabawą.
Święty graal – dochód pasywny. Dochód pasywny wciąż jest ideałem, do którego dążą przedsiębiorczy, odważni ludzie. Co prawda do dziś nie udowodniono, że osiągnięcie takiego stanu jest możliwe, jednak nadal nie brakuje śmiałków, którzy do tego dążą. Nie brakuje również takich, którzy zarabiają szkoleniach, przedstawiających niebiańską wizję bogactwa . Jego założenie polega na tym, by osiągnąć stan, w którym przy zerowym angażowaniu się, osiągnąć regularny dochód.
Biuro wirtualne to nowoczesne rozwiązanie dla osób, które potrzebują prestiżowego adresu dla swojej firmy lub nie chcą, aby miejsce zamieszkania było jednocześnie adresem rejestracji firmy. Dlaczego warto wybrać wirtualne biuro w Warszawie?