Drukarki do etykiet to urządzenia, które można znaleźć w niemalże każdym sklepie. Istnieje kilka rodzajów maszyn w zależności od tego, do czego i w jakich warunkach mają być wykorzystane. Różnią się m.in. od rodzaju tworzywa na jakim drukują, może być to folia, papier, papier termiczny lub samoprzylepny.

Data dodania: 2014-02-05

Wyświetleń: 1583

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W ostatnich latach szczególnie popularne są drukarki termotransferyczne i termiczne, które drukują etykiety w sposób taśmowy. Na ogół są to drukarki, które są przeznaczone tylko i wyłącznie do pracy w sklepie, a nie w biurze. Zdarza się, że są one błędnie nazywane drukarkami kodem kreskowych, jednak nie jest to do końca trafne określenie. Drukarki kodów kreskowych drukują tylko i wyłącznie kody, a sprzęty termiczne i termotransferyczne drukują również obrazki, etykiety, loga itp. Dzięki temu drukują one od razu na specjalnym papierze, a nie jak drukarki biurowe na arkuszach o formacie A4. Możliwe jest korzystanie z drukarek mobilnych, które są szczególnie chętnie wykorzystywane w sklepach.

Podstawowe drukarki etykiet to:

  • biurowe,
  • przemysłowe
  • mobilne

Każde z nich są wykorzystywane w innych okolicznościach. Wybór odpowiedniego sprzętu, zależy m.in. od wielkości sklepu, tego czy mają być one sprzętem wielofunkcyjnym oraz sposobu, w jaki będą wykorzystywane. Przykładowo  przeprowadzony przez jednego z producentów sprzętów drukujących pokazał, że drukarki przenośne są najbardziej popularne w niewielkich sklepach, gdzie konieczne jest szybkie metkowanie towaru oraz zmienianie cen np. w zależności od promocji.

Drukarki przemysłowe są najczęściej wykorzystywane w tworzeniu zbiorczych etykiet, specjalnych produktów, do znakowania niebezpiecznych materiałów albo przy magazynowaniu sprzętów. Biurowe drukarki mają na ogół wielkoraki zastosowania poza tworzeniem etykiet. Rodzaje drukarek do etykiet

Przemysłowe i półprzemysłowe drukarki do etykiet
Przemysłowe i półprzemysłowe drukarki do etykiet są używane w miejscach, gdzie trzeba błyskawicznie wydrukować dużą ilość etykiet. Nie są one wykorzystywane tylko i wyłącznie do znakowania typowego towaru. Używa się ich także do pracy w magazynach, gdzie drukowane są oznaczenia materiałów niebezpiecznych albo dochodzi do znakowania palet lub towarów w dużej ilości. Mogą być drukowane także etykiety zbiorcze, transportowe oraz magazynowe albo specjalne tabliczki - zastosowań jest wiele i wszystko zależy od modelu drukarki oraz od potrzeb.  przeprowadzony przez producentów drukarek pokazuje jednak, że modele przemysłowe i półprzemysłowe trafiają najczęściej do dużych magazynów, gdzie w pełni można wykorzystać ich wszystkie funkcje.

W większości przypadków dane do drukarki mogą być wprowadzone za pomocą czytnika kodów kreskowych albo klawiatury. Dzięki interfejsom, które regularnie są poprawiane coraz łatwiej jest intuicyjnie korzystać z drukarki. Im nowszy model tym większa ilość funkcji, która z powodzeniem może być wykorzystywana do pracy w handlu lub na magazynie. Dzięki dodatkowym opcjom możliwe jest dostosowanie drukarki do swoich potrzeb. Drukarki są na ogół wyposażone w odklejak oraz obcinak, co sprawia, że praca staje się coraz łatwiejsza. Popularne jest wykorzystywanie taśm o długości 300 m oraz szerokości 104 mm do druku termotransferowego lub termicznego. Drukarki mogą być podłączane do sieci, dzięki czemu praca staje się jeszcze łatwiejsza. Większość z nich posiada solidne obudowy, z uwagi na trudne miejsca pracy: są one najczęściej robione z aluminium lub metalu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena