Feromony – substancje o cudownym działaniu, mit, legenda, chwyt marketingowy czy czysta biologia? Okazuje się, że u ludzi też odgrywają one sporą rolę, a to, że przez długi czas niczego o nich nie wiedzieliśmy to wina mało dokładnych metod i urządzeń pomiarowych.

Data dodania: 2013-12-17

Wyświetleń: 1349

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Feromony to hormony wydzielane przez zwierzęta różnych gatunków do środowiska. U wielu zwierząt duże ich stężenie znajduje się w pocie, ślinie lub moczu. A co z człowiekiem? U ludzie feromony znajdują się głównie… w butelkach. Nauka do tej pory nie odpowiedziała jednoznacznie, którędy te substancje wydostają się z organizmu. Wiadomo na pewno, że istnieją i mają bardzo silne działanie. Zwiększają atrakcyjność seksualną w oczach potencjalnych partnerów, ale także wpływają na nasze kontakty zresztą otoczenia.

feromony zapachowe smak

Feromony obecnie są dość często dodatkiem do wód toaletowych i perfum. Można także kupić je w postaci bezwonnej, a głównie dystrybucją zajmują się firmy kosmetyczne, ale i dobry sex sklep ma tu sporo do powiedzenia. Jaka jest ich skuteczność? Najlepiej, żeby każdy ocenił to sam. Oczywiście każdy człowiek naturalnie produkuje nieco inne feromony, natomiast ich główne składniki u wszystkich mężczyzn są takie same i różnią się od tych charakterystycznych dla kobiet. Nie dziwota, że właśnie te substancje, które występują w najwyższych stężeniach, odpowiadają za zwiększanie libido płci przeciwnej, są silnymi atraktantami seksualnymi. Ostatecznie przecież seks jest jedną z podstawowych potrzeb fizjologicznych, dlaczego by o tym nie mówić.

feromony btb

Czy jest sens kupować feromony? Często są one wręcz zalecane, a dotyczy to sytuacji, w której problemy seksualne wynikają z niewielkiej pewności siebie lub braku doświadczenia. Nie są to oczywiście substancje magiczne i efekt jak w reklamach na pewno nie nastąpi, ale podniesienie sprawności seksualnej i satysfakcji ze współżycia i owszem. Na to przynajmniej wskazują badania ankietowe oraz testy kliniczne.                                                                                                

Licencja: Creative Commons
0 Ocena