Każdy z pewnością zgodzi się ze stwierdzeniem, że współczesne nam czasy charakteryzują się ogromnym tempem życia i niespotykaną dotąd częstotliwością zmian, jakie dotykają każdego z nas.

Data dodania: 2013-11-27

Wyświetleń: 1771

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlatego można stwierdzić, że pośpiech i brak refleksji to czasem niejako konsekwencje epoki, w jakiej przyszło nam żyć.

Niektórzy z nas lepiej adaptują się do takich warunków, innym przychodzi to nieco trudniej. Wynika to nie tylko z wieku konkretnej osoby, ale również często z indywidualnych cech właściwych danej osobie. Dlatego też niektórzy ludzie lepiej znoszą stres czy presję, natomiast inni radzą sobie z nimi gorzej. Bez względu jednak na to czy odznaczamy się wysoką tolerancją na stres i łatwo się adaptujemy do zmieniających się warunków, czy też raczej wolelibyśmy żyć w uporządkowanej rzeczywistości, warto znaleźć zajęcie, które pomoże nam zachować harmonię ze światem oraz ułatwi osiągnięcie wewnętrznej równowagi.

Dobrym sposobem na osiągnięcie powyższych celów jest uprawianie jogi, która łączy ćwiczenia fizyczne z duchowymi. To ważna kwestia, bo jeżeli przykładowo spędzamy dużo czasu w pozycji siedzącej, ponieważ pracujemy umysłowo, poprawienie kondycji, w jakiej znajduje się nasze ciało, niewątpliwie będzie pożądane. Nie da się zresztą zanegować faktu, że jeżeli lepiej się czujemy i nie mamy problemów wynikających ze złego stanu zdrowia, to możemy lepiej skupić się na wykonywanej pracy. Ujmując temat w ten sposób, uprawianie sportu czy generalnie ćwiczenia fizyczne stanowią w pewnym sensie inwestycję w nas samych.

Wracając do tematyki jogi, nie da się ukryć, iż ta forma ćwiczeń staje się aktualnie coraz popularniejsza. Jeszcze kilka lat temu nietrudno zapewne byłoby znaleźć kogoś, kto nie miałby zupełnie pojęcia czym ona jest, aktualnie zaś z pewnością o takie osoby byłoby trudniej. Wzrastająca popularność takiej formy ćwiczeń powoduje, iż powstaje coraz więcej miejsc, gdzie można uprawiać jogę. Czasem wybór ośrodka prowadzącego zajęcia jest oczywisty, przykładowo warunkowany faktem, że w miejscowości, w której mieszkamy jest tylko jedna szkoła jogi. Czasem jednakże taki wybór jest znacznie bardziej skomplikowany, dlatego warto poprosić o pomoc na tematycznych forach internetowych lub podpytać znajomych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena