Najważniejsze jest wówczas pierwsze wrażenie. Każdy chce wypaść jak najlepiej, mimo sporego stresu. Jak zachować ogładę stricte "stołową"?
Nadchodzi pomoc
Jednym z punktów wyjścia do dobrego wrażenia może być udzielenie pomocy, nawet skromnej. Na taką okazję nie wolno się pod żadnym pozorem spóźnić. Należy przybyć nieco wcześniej, aby właśnie pomóc w przygotowaniach obiadu. Chodzi tutaj chociażby o rozłożenie talerzy czy sztućców. Tutaj musimy pamiętać, aby robić to dobrze. Niekoniecznie nasi przyszli teściowe muszą znać odpowiednie zasady. Tym bardziej wówczas warto się nimi popisać. Pamiętaj, że łyżki i noże układamy z prawej, a widelce z lewej strony, sztućce do deserów zaś nad talerzami.
Rozmowa
Podczas takiego posiłku bardzo ważna jest rozmowa. Przy jedzeniu nie powinniśmy poruszać kilku tematów, które mogłyby wywołać potencjalny konflikt. Przede wszystkim w grę wchodzą tutaj tematy polityczne i religijne czy też ogólnie światopoglądowe. Czasami uniknięcie takich tematów jest jednak dość trudne, ponieważ zdarza się, że zasypuje nas grad różnych dziwnych pytań. Jeśli te są niewygodne, starajmy się zachować pewną powściągliwość. Jeśli mamy poczucie humoru, z tym lepiej też się pohamować, ponieważ niektóre, nawet bardzo skromne żarty mogą się zakończyć wojną albo przynajmniej wystawieniem nam minusowych punktów.
Nie popełniaj błędów!
Przy stole warto się ustrzec jeszcze kilku błędów, jakie często popełniamy. I tak na przykład nie powinniśmy opierać łokci o stół ani odkładać używanych już przez nas sztućców z powrotem na obrus. Sztućców nie powinniśmy też pod żadnym pozorem oblizywać, nawet jeśli podany nam deser był niesamowicie pyszny. Nie powinniśmy też pochylać zbyt nisko głowy nad spożywanym posiłkiem ani też jeść na stojąco, ale to chyba prawie każdy wie…