Debiutujesz w tym roku na stoku? Czy wiesz, że każdy narciarz (zarówno całkowicie początkujący, jak i „całkiem” zaawansowany) powinien stronić od alkoholu? 

Licencja: Creative Commons

Data dodania: 2013-09-26

Wyświetleń: 691

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Przeprowadzony przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia internetowy sondaż wskazuje na to, iż ponad 3/5 z Nas jest zdania, iż sprzedaż alkoholu nie tylko początkującym, ale także zaawansowanym narciarzom powinna zostać całkowicie zakazana.

Jesteś świadom tego, że wszyscy narciarze powinni nosić kaski, niezależnie od wieku oraz posiadanych umiejętności? Blisko 80% ankietowanych podziela powyższy pogląd.

Pamiętałeś o tym, aby wykupić ubezpieczenie OC? Warto podkreślić, iż niemal połowa zapytanych uważa, że należy wprowadzić obowiązek posiadania ubezpieczenia OC przez narciarzy; owo ubezpieczenie umożliwiałoby wypłatę odszkodowania w wypadku, gdy narciarz uszkodziłby sprzęt albo spowodował uraz innego narciarza.

Nie wiesz, jak przygotować się do wyjazdu na narty? Za pośrednictwem poniższego artykułu zaprezentujemy Ci jeszcze kilka naprawdę cennych wskazówek.

Zatroszcz się o komfort swoich stóp. Nie pozwól, aby zmarzły, zabolały lub nie były wystarczające dokrwione. Upewnij się, że obuwie, które znajduje się na Twoich stopach, jest wygodne i dopasowane. Sprawdź, czy nic nie stoi na przeszkodzie, abyś w całkowicie swobodny sposób poruszał palcami oraz obracał jedną i drugą stopę. Odwiedź sklep narciarski. Pracownicy sklepu (bądź e-sklepu) umożliwią Ci zarówno wypożyczenie jak i zakup butów narciarskich.

Nawet nie myśl o tym, aby założyć na stok swoje ulubione dżinsy albo spodnie dresowe. Nie zapominaj o tym, że zwłaszcza na początku dość często Twoje ciało będzie stykać się ze śniegiem. Pomyśl o założeniu prawdziwych spodni dla narciarzy. Spodnie powinny mieć szelki oraz być wykonane z wodoodpornego, nylonowego materiału. Za pierwszym razem powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na niezbyt cienkie spodnie narciarskie. Na względzie należy mieć bowiem to, że upadki na śnieg staną się nieodzowną częścią Naszego życia podczas pierwszych wyjazdów na narty.

Zadbaj również o chroniącą przed wodą/śniegiem kurtkę oraz rękawice. UWAGA! Ich waga nie powinna odgrywać żadnej roli. Kurtka powinna mieć zamek, a rękawicie nie powinny być zbyt wąskie.

Licencja: Creative Commons