Przed chwilą skończyłeś opracowywanie planu swojego domu? Według ekspertów Nasz zapał do budowy własnego domu rośnie zwłaszcza latem, w tym czasie budzi się także rynek nieruchomości – pierwotny oraz wtórny!

Data dodania: 2013-09-03

Wyświetleń: 623

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niewątpliwie „z postawieniem” Naszego domu związany jest wybór „zawodowców”. Jak wybrać właściwą firmę budowlaną? Wpierw zajrzyj do Internetu, gazety. Następnie spójrz na jakość usługi oraz cenę. Pamiętaj o tym, że poszukując profesjonalnej ekipy budowlanej należy przyjrzeć się oferowanym świadczeniom m.in. ubezpieczeniu domu podczas budowy, świadectwu energetycznemu, gwarancji ukończenia inwestycji, gwarancji niezmiennej ceny. Nie ma cienia wątpliwości, iż świadectwo energetyczne może sporządnić np. hurtownia elektryczna. Wybierz firmę dającą gwarancję wysokiej jakości, bezpieczeństwa oraz niewygórowanej ceny.

Zapytaj inwestora/sprzedawcę/dewelopera/ekipę budowlaną nie tylko o wskaźnik energii użytkowej, ale również o informacje na temat wybranych i wdrożonych rozwiązań energooszczędnych. Warto zwrócić uwagę na to, iż cechą charakterystyczną większości domów jednorodzinnych jest wyjątkowo wysoka izolacja cieplna. Raport Instytutu Ekonomii Środowiska wskazuje na ponad 2 procentowy wzrost, do 15,5 procent w porównaniu z rokiem 2010. Trzy lata wcześniej kolektorami słonecznymi dysponował zaledwie 1 dom na sto, dwa lata później cztery. Bez wątpienia to efekt dofinansowania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Gospodarki Wodnej. Pamiętaj o tym, że rynek nieruchomości zarówno pierwotnych, jak i wtórnych obfituje w domy/mieszkania o niższym i wyższym standardzie energetycznym. Interesuje Cię budowa bądź zakup nieruchomości domu o niskim czy wysokim poziomie energochłonności? Przed rozpoczęciem budowy sprawdź poziom zużywanej energii w zależności od typu wybranego budynku. Nim kupisz własny dom/mieszkanie, skonfrontuj ze sobą co najmniej kilka propozycji i wybierz tę, która stanie się gwarantem najmniejszych opłat eksploatacyjnych.

 

Licencja: Creative Commons