Ostatnio dosyć powszechne stały się dofinansowania z Urzędów Pracy dla bezrobotnych, którzy wykazywali chęć założenia własnej działalności gospodarczej.

Data dodania: 2010-09-22

Wyświetleń: 5895

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Skąd pozyskać środki na start?
Można było otrzymać nawet  18 tysięcy złotych, które w całości miały być przeznacozne na rozruch własnego interesu czyli na przykład na zaopatrzenie, sprzęt, niezbędne urządzenia, wyposażenie. Wielu uznało, że własna hurtownia elektryczna czy elektrotechniczna odmieni złą, zawodową passę. Założenie hurtowni, a w szczególności elektrycznej, z pewnością nie należy do prostych zadań. Jednak dla młodej osoby, pełnej entuzjamu, ambicji i zapału do pracy może być to nie lada wyzwanie, a następnie dobrze opłacalny biznes.

Co na początek warto wiedzieć?
Zacząć należy od znalezienia odpowiedniego lokum, dobrze usytuowany sklep to połowa sukcesu. Na początek nie musi to być nic wielkiego, z czasem kiedy asortyment będzie się zwiekszał będzie można pomyśleć o zmianie pomieszczenia na większe. Niewątpliwie przydaje się także jakakolwiek wiedza o branży elektrycznej, która prężnie i dynamicznie się rozwija. Wszystkiego jednak po kolei można się nauczyć w miarę jak będziemy rozwijać swój asortyment.


Skąd wziąć towar do hurtowni elektrotechnicznej?
Każda dobrze prosperująca hurtownia elektrotechniczna i elektryczna posiada własnych partnerów, którzy dostarczają jej towar. Ten system działa wszędzie tak samo, im więcej zamówisz, tym większe możesz uzyskać rabaty. Najlepiej od razu wypracować sobie stałą obniżkę, przysługującą po zamówieniu artykułów na określoną kwotę pieniędzy. O tym, czy dana hurtownia elektryczna osiągnie sukces decyduje w dużej mierze jakość towarów.  Dlatego producentów należy wybierać starannie i z głową. W przypadku gdy nie dysponujemy dużym kapitałem warto rozejrzeć się za pośrednikami, którzy w zamian za obietnicę regularnych zamówień, są skłonni udzielać dużych promocji na odsprzedawywane materiały. Można także nawiązać współpracę z większą hurtownią elektryczną w okolicy. Wszystko zależy od przedsiębiorczości nowego właściciela.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena