Osoby oferujące usługi noclegowe w gospodarstwach agroturystycznych powinny poważnie zastanowić się, czy są odpowiednio przygotowane na tegoroczny sezon urlopowy. Warto rozważyć poszerzenie ilości miejsc w gospodarstwie poprzez ustawienie na działce domku holenderskiego. 

Data dodania: 2011-04-29

Wyświetleń: 1980

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zbliża się okres wakacyjny, a agroturystyka W Polsce od lat nie traci na popularności. Ludzie z dużych miast chętnie wyjeżdżają na urlop na polską prowincję zamiast lecieć do dalekich gorących krajów. Dlatego też właściciele niewielkich gospodarstw agroturystycznych mogą się spodziewać bardzo dużego zainteresowania ich ofertą i to nie tylko w tym roku. Wobec tego postawienie domku holenderskiego może być doskonałym pomysłem zarówno w już funkcjonujących gospodarstwach agroturystycznych, jak i w tych, których właściciele noszą się z pomysłem założenia takiego biznesu, ale powierzchnia ich własnego domu nie pozwala im na jego realizację. 

Domki holenderskie są o tyle dobrą inwestycją, że każdy z nich posiada łazienkę oraz kuchnię, w związku z czym zapewnia gościom pełną swobodę. Jedyne co trzeba zrobić, to podłączyć wszystkie instalacje, a zajmie to nie więcej jak dwie godziny. Domki holenderskie są w pełni umeblowane i wyposażone w podstawowy sprzęt gospodarstwa domowego dzięki czemu wystarczy je tylko doposażyć w przedmioty codziennego użytku, typu pościel, sztućce, ręczniki.  Do tego powiesić na ścianach ze dwa ładne obrazki, rozłożyć obrus i dywanik i już można wprowadzać gości. Można mieć pewność, że przyjezdni w takim domku holenderskim całorocznym będą czuli się doskonale.

Przy tym wydatki jakie trzeba ponieść z tytułu zakupu i ustawienia domku holenderskiego całorocznego są relatywnie bardzo niskie. Używany domek holenderski w doskonałym stanie można kupić już za 30-40 tysięcy złotych.  Więszość firm sprzedającyh sprzedajacych domki holenderskie zapewnia darmowy dowóz i ustawienie domku w mijescu wyznaczonym przez Klienta.  Nawet decydując się kupić nowy względnie duży domek i wynajmując go tylko w sezonie, możemy się spodziewać zwrotu kosztu już po czterech latach. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena