Kontynuacja artykułu "Ty i Twoje emocje. Część pierwsza." zawierającego kilka wskazówek jak panować nad emocjami, jak połączyć nasze ciało z umysłem i spokojnie funkcjonować.

Data dodania: 2008-04-21

Wyświetleń: 4697

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

W pierwszej części dowiedzieliśmy się co to jest emocja,a także jak byśmy żyli nie posiadając uczuć. Dla przypomnienia artykuł ten znajduje się tutaj

Przejdźmy więc do następnego etapu naszej edukacji.

Proponuję zacząć od kolejnego ćwiczenia - postępuj według wskazówek,a gdy skończysz -przeczytaj co oznaczają wyniki tego testu.

Najlepiej gdybyś miał przy sobie stoper, albo zwykły zegarek na którym będziesz mógł odmierzyć minutę. Oprócz tego potrzebna będzie kartka i długopis.

Test polega na tym, abyś w ciągu jednej minuty napisał na kartce jak najwięcej słów, które kojarzą Ci się z emocjami. Mogą to być nazwy uczuć, a także wszelkie słowa, które według Ciebie się z nimi wiążą.

Zaczynamy!

Gdy już skończysz, policz ile słów udało Ci się nakreślić.

Jeśli wynik jest poniżej dwudziestu - Twoje emocje nie są zgrane z całym Tobą, nie potrafisz o nich jednoznacznie mówić. Poza tym masz mały zasób słów, chyba czas otworzyć książki czy gazety i zacząć czytać :)

Między 20-30: już nie jest tak źle (a nawet jest dobrze:) ) Potrafisz się dogadać ze swoim partnerem,
umiesz Mu powiedzieć co Cię trapi i chętnie przekazujesz swoje emocje.

Jeśli Twój wynik był powyżej 30- BRAWO! Jesteś świetnym liderem, możesz poprowadzić dużą grupę ludzi do celu. Umiesz wyrażać swoje uczucia, panujesz nad emocjami. Tak trzymać.

Na koniec tego testu muszę jednak przypomnieć, że to tylko ogólne określenie Twojego charakteru. Niekoniecznie musi się z nim zgadzać. Na każdego działają w tym samym czasie różne czynniki, wystarczy, że jesteś zmęczony, zestresowany lub po prostu w czasie badania nie mogłeś się dostatecznie skupić, a już Twój wynik będzie nieco zmieniony.

Przypominam jednak zasadę, że aby nad czymś mieć "władzę" należy to przede wszystkim dobrze poznać. Dlatego właśnie poznajemy siebie poprzez takie testy, szukamy wszędzie swoich emocji, próbujemy nad nimi zapanować.

Myślę, że na dzisiaj wystarczy "wrażeń",w następnym artykule zastanowimy się nad medytacją.
Dziękuję za uwagę.

Pozdrawiam, Elexis
Licencja: Creative Commons
2 Ocena