Od początku istnienia strony istniała kategoria "negatywne emocje". Kierowałem się chęcią pomocy każdemu nowemu internaucie, który by tutaj trafił. Może założyłem tę kategorię dlatego, że z negatywnymi emocjami spotykamy się na co dzień. Jednak zapomniałem o ....

Data dodania: 2008-04-20

Wyświetleń: 4357

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Od początku istnienia strony
http://www.teorie-motywacji.yoyo.pl istniała kategoria "negatywne emocje". Kierowałem się chęcią pomocy każdemu nowemu internaucie, który by tutaj trafił. Może założyłem tę kategorię dlatego, że z negatywnymi emocjami spotykamy się na co dzień. Jednak zapomniałem o najważniejszym. Tak samo jak najlepszą obroną jest atak, najlepszą bronią do walki z negatywnymi emocjami są pozytywne emocje.

Zdarzyło Ci się kiedyś śmiać się radośnie, a jednocześnie złościć na coś lub kogoś?

Na pewno nie.

To właśnie pozytywne emocje wzbudzają w nas motywację, radość, chęć działania, miłość, chęć rozmowy, kontaktu. Kiedy się śmiejesz, jesteś szczęśliwy. Kiedy osiągasz sukces, odczuwasz satysfakcję.

Dlatego jak najczęściej uśmiechaj się. Przypominaj sobie swoje sukcesy. Pamiętaj o wspaniałych chwilach, które na zawsze pozostały w twojej pamięci. I wyobrażaj sobie siebie osiągającego kolejne cele, realizującego nowe plany, szczęśliwego, w otoczeniu kochających bliskich, UŚMIECHNIĘTEGO!

To właśnie najpotężniejsza broń w walce ze słomianym zapałem, złośliwością, gniewem, negatywnymi emocjami.

Rób tak, a gwarantuję Ci, że polepszy Ci się samopoczucie, staniesz się bardziej przyjazny dla otoczenia. Ludzie poczują do Ciebie sympatie, a ty każdego dnia będziesz miał nową energię, by podnieść się z łóżka i zacząć działać. Energię, aby zmienić ten świat. A zmienisz go tylko wtedy, kiedy zaczniesz zmieniać siebie.

Uśmiechnij się, to nic nie kosztuje.
Licencja: Creative Commons