0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
1142 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

W dość smutnej uroczystości jaką jest pogrzeb, kwiaty, prócz tego że są również elementem ozdobnym, pomagają także stworzyć podniosłą atmosferę. Zawsze przynosimy je na pogrzeb, by potem zdobiły trumnę oraz grób.

Najczęściej kupujemy kwiaty w wiązance. W ofercie kwiaciarni znajduje się szeroka gama różnorodnych kompozycji. Dobrym pomysłem jest jednak samodzielny dobór roślin w bukiecie. Wiązanki pogrzebowe często są tworzone z takich roślin jak: róże, goździki, lilie, gerbery, astry, mieczyki, chryzantemy.

Czerwona róża symbolizuje szacunek oraz miłość. Chryzantemy to kwiaty, które oznaczają żałobę. Biała lilia symbolizuje spokój i niewinność. Goździki stanowią typowe kwiaty kupowane na okoliczność uroczystości pogrzebowych. Ponieważ kwiaty tworzą dość specyficzny nastrój i mogą wywoływać różne uczucia, warto zastanowić się nad tym czy wybrany przez nas bukiet jest na pewno odpowiedni na tę okazję.

Generalnie uważa się, że wieńce o kolorach krzykliwych i bardzo intensywnych nie są optymalnym wyborem kwiatów na pogrzeb. Warto pamiętać o dostosowaniu naszej wiązanki do swego rodzaju „statusu” w kręgu osób obecnych na pogrzebie. Pozwólmy rodzinie i najbliższym okazać swój żal w taki sposób, aby nie zdominować tej poważnej uroczystości, która jest dla nich bardzo ważna.

W sytuacji, gdy jesteśmy dalszą rodziną osoby zmarłej lub nasze kontakty były mniejsze ze względu na stopień relacji czy znajomości, można na pogrzeb przynieść zwykłe, cięte kwiaty. Stanowią one równie ładny gest, pokazujący naszą pamięć i szacunek do osoby zmarłej. Na koniec warto zaznaczyć iż pogrzeb jest sytuacją, w której nie ma jakichś określonych reguł. Nikt nie wymaga przestrzegania konkretnych zasad. Jest to przeżycie osobiste.

Licencja: Creative Commons