Po spokojnych i urlopowych miesiącach wakacyjnych nadchodzi wrzesień, w którym ruszają konferencje, szkolenia, kongresy oraz wszelkiego rodzaju spotkania biznesowe.

Data dodania: 2013-09-03

Wyświetleń: 687

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

FELIETON

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak wybrać dobre miejsce na konferencję?

Szkolenia związane są z doskonaleniem i uzupełnianiem umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Są mniej liczne niż konferencje poświęcone wymianie informacji oraz omawianiu kwestii i zagadnień powiązanych z zarządzaniem i działalnością przedsiębiorstwa. Ich organizatorem mogą być stowarzyszenia, przedsiębiorstwa, organizacje oraz osoby indywidualne.

Miejscem przeprowadzania tego typu spotkań są najczęściej wyspecjalizowane w tej branży centra konferencyjne czy posiadające odpowiednią infrastrukturę i zaplecze hotele, nierzadko położone w atrakcyjnych lokalizacjach. Niekiedy w niektórych miastach są stworzone specjalne centra kongresowe, w których również tego typu spotkania się odbywają, np. w Poznaniu - Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Istotna jest możliwość zakwaterowania słuchaczy najbliżej miejsca odbywanej konferencji, np. w danym hotelu lub niedalekiej okolicy. Centrum konferencyjne powinno być tak przystosowane, aby pomagać słuchaczom się skoncentrować. Można to zrobić dzięki komfortowemu umeblowaniu sali oraz jego racjonalnemu układowi w sali. Wnętrza powinny być  klimatyzowane i nowoczesne, a sale przestronne, tworzące komfortowe warunki dla słuchaczy. Warto pamiętać o dodatkowej obsłudze konferencji, takiej jak choćby catering. Ponadto podczas konferencji czy też szkoleń, w których jest stosowane tłumaczenie symultaniczne, należy zwrócić uwagę na wyposażenie sali. Istotne jest tutaj miejsce na ewentualną kabinę tłumaczy  oraz na urządzenia do wysyłania fali – promienniki. Warto zwrócić uwagę także na rodzaj oświetlenia wnętrza. Zbyt duże zagęszczenie lamp halogenowych  może wprowadzać szum w odbiornikach słuchaczy i trudności w odbiorze sygnału, do których sygnał jest dostarczany przez specjalne urządzenia – promienniki.

Licencja: Creative Commons