Śmierć bliskiej osoby to życiowa tragedia. W takich momentach nie pomagają motywacyjne sentencje. Lecz mimo depresyjnego nastroju mamy obowiązek dopełnienia pewnych formalności związanych z tym nieszczęśliwym wydarzeniem. Temat organizacji pogrzebu jest dla większości osób dosyć tajemniczy. Niezbyt jasna jest również kwestia doboru zakładu pogrzebowego. A w momencie kiedy taka wiedza jest niezbędna, ciężko o nią tak po prostu zapytać. 

Data dodania: 2023-06-01

Wyświetleń: 122

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zakład pogrzebowy Mokotów – poznaj nieoczywisty zakres usług

W tym artykule poznasz przebieg organizacji pogrzebu oraz dowiesz się, jaki zakład pogrzebowy Warszawa wybrać i dlaczego akurat najlepszy będzie zakład pogrzebowy Warszawa Mokotów. Zapraszamy!

Jak zakład pogrzebowy może pomóc Ci w organizacji pogrzebu?

Po śmierci bliskiej osoby ostatnią rzeczą, o której ma się ochotę myśleć, są formalności związane z pogrzebem. Mogłoby się wydawać, że jeśli już trzeba je ogarnąć, to proces związany z dokumentami powinien być maksymalnie uproszczony. Tak, aby procedury nie zajęły zbyt wiele czasu i nie pochłaniały uwagi rodziny będącej w depresyjnym nastroju. Jednak w praktyce nie do końca tak to wygląda.

W pierwszej kolejności musimy uzyskać kartę zgonu. To dokument wystawiany przez lekarza stwierdzającego śmierć. Bez niego nie będziemy w stanie zrealizować kolejnych kroków. Żeby uzyskać taki dokument, nie musimy nic dodatkowo robić. Karta zgonu jest wystawiana przez lekarza w momencie stwierdzenia śmierci. Okoliczności otrzymania takiej karty zależą od miejsca zgonu. Przy śmierci w szpitalu kartę wystawia lekarz będący opiekunem pacjenta. Jeśli natomiast zgon nastąpił w domu, to kartę wystawia lekarz przybyły na miejsce. Procedura ta może się jednak nieco przedłużyć jeśli okoliczności śmierci nie są jasne. W takich przypadkach lekarz zleca przewiezienie ciała do zakładu medycyny sądowej. W takiej sytuacji kartę zgonu wystawia lekarz sądowy, po dokonaniu sekcji zwłok. Wydłuża to nieco proces otrzymywania karty.

Kolejny etap polega zgłoszeniu śmierci w Urzędzie Stanu Cywilnego. Mamy na to 3 dni. Czas ten skraca się jednak do 24 godzin w przypadku śmierci w wyniku choroby zakaźnej. Jak wygląda hierarchia osób, do których należy obowiązek zgłoszenia zgonu? Oczywiście w pierwszej kolejności do zgłoszenia zobowiązany jest małżonek bądź dzieci zmarłego. Drudzy w kolejności są najbliżsi krewni. Na trzecim miejscu mamy współlokatorów. Następni w hierarchii są świadkowie śmierci i na samym końcu mamy administratora domu.

Jednym z najważniejszych etapów przy organizacji pogrzebu jest wybór zakładu pogrzebowego. Dobry wybór to gwarancja pomocy z obszaru formalności na każdym etapie pochówku zmarłego. Jak dobrze wybrać? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz.

Co konkretnie oferuje zakład pogrzebowy Warszawa Mokotów?

Zakład pogrzebowy Mokotów zajmuje się:

  • kompleksową organizacją pogrzebu,

  • kremacją zwłok,

  • pomocą przy załatwianiu spraw formalnych związanych z pogrzebem,

  • transportem zwłok,

  • sprzedażą trumien i urn,

  • profesjonalnym doradztwem z obszaru rodzaju kwiatów nagrobkowych.

Realizujemy kompleksowe usługi pogrzebowe. Teraz dowiesz się, czym wyróżnia się nasz dom pogrzebowy.

Dlaczego warto wybrać zakład pogrzebowy Mokotów?

Nasz zakład pogrzebowy Warszawa wyróżnia się właśnie kompleksowym podejściem. W naszym domu pogrzebowym nie tylko zakupisz trumnę/urnę. Przeprowadzamy cały proces pochówku Twojej bliskiej osoby. W ten sposób maksymalnie ograniczamy ilość negatywnych emocji, które by do Ciebie dotarły gdybyś sam realizował kolejne etapy organizowania pogrzebu. Kolejnym wyróżnikiem naszego zakładu pogrzebowego jest czas pracy. Działamy 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Od 30 lat. Mamy wieloletnie doświadczenie. Świadczymy profesjonalne usługi pogrzebowe. Przejdź na naszą stronę i zapoznaj się szczegółowo z naszą ofertą. Link znajdziesz w poprzednim akapicie. Zapraszamy!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena